کدخبر: ۲۹۵۶۳۴ لینک کوتاه

رشد ۸ درصدی تولید اقتصادی بنیاد مستضعفان و صادرات ۷۶۰ میلیون یورویی

اقتصادنیوز: عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان گفت: در شرایط ملتهب اقتصادی رشد تولید اقتصادی بنیاد در ۵ سال اخیر ۸ درصد رشد داشت و فروش متوسط سالانه به رشد ۱۲ درصدی رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مراسم تکریم و معارفه رئیس اسبق بنیاد مستضعفان امروز در ساختمان بنیاد با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، پرویز فتاح به عنوان رئیس جدید بنیاد مستضعفان و محمد سعیدی‌کیا آغاز شد.

در این مراسم بسیاری از شخصیت‌های لشکری و کشوری حضور دارند.

در آغاز این مراسم یحیی آل‌اسحاق رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق که عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان نیز هست اظهار داشت: آقای سعیدی‌کیا مدیری راهبردی، متخصص و خدوم برای نظام است.

وی افزود: در 5 سال اخیر 80 هزار سند زمین به فقرا و محرومان اهدا شد.

آل اسحاق افزود: درهر مقطعی درملاقات حضوری با 8 هزار نفر آقای سعیدی‌کیا موضوعات را بررسی و حل و فصل کرده است.

عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان گفت: بودجه محرومان در مدت فعالیت آقای سعیدی‌کیا 10 تا 15 برابر افزایش یافته ضمن آنکه 1800 کلاس درس ایجاد شده است.

وی افزود: 12 منطقه برای محرومیت‌زدایی کامل در این مدت انتخاب و آغاز شد.

آل‌اسحاق گفت: در شرایط ملتهب اقتصادی رشد تولید و اقتصادی بنیاد در 5 سال اخیر 5 درصد رشد داشت و فرو متوسط سالانه 12 درصد رشد داشت.

افزایش صادرات بنیاد مستضعفان از 200 به 761 میلیون یورو

وی افزود: صادرات بنیاد از 200 میلیون یورو در این 5 سال به 761 میلیون یورو رسید و 295 پروژه از طریق فولاد، فرودگاه سلام و .. به نتیجه رسید.

وی به حکم مقام معظم رهبری درباره آقایان فتاح و سعیدی‌کیا اشاره کرد و گفت:‌ این حکم در نوع خود از احکام جالب تاریخی است و با دو نفر به گونه‌ای با کرامت و عزت برخورد شده است. 

عضو هیأت امنای بنیاد مستضعفان گفت: مهندس فتاح از مدیران تراز ملی و جمهوری اسلامی ایران است که متخصص و انقلابی است.

 

این مطلب برایم مفید است