کدخبر: ۳۰۸۵۷۴ لینک کوتاه

شرایط میزبانی سهام برای عرضه اولیه/ خرید سهام تازه‌وارد روز چهارشنبه چه ریسکی دارد؟

اقتصادنیوز: پایان هفته جاری «وآوا» در بازار سهام عرضه می‌شود. این عرضه اولیه در حالی رقم می‌خورد که نشانه‌های از عدم ارزندگی در آن مشاهده می‌شود و ممکن است خاطره تلخ برخی از عرضه‌های اولیه‌ را زنده کند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دنیای بورس؛ چهارشنبه این هفته بنا است سهام شرکت سرمایه‌گذاری آوا نوین از زیرمجموعه‌های سازمان اقتصادی کوثر در فرابورس عرضه شود. معامله‌گران بازار سهام به ندرت خاطره بد عرضه اولیه برکت را فراموش می‌کنند؛ یکی از نمونه‌های عرضه اولیه‌های ناموفق که از سوی ستاد اجرایی فرمان امام انجام شد. سهام «برکت» در سقف قیمتی روز عرضه مشتری نداشت و در روزهای بعد نیز این سهم ریخت. در چنین شرایطی احتمال وقوع چنین رخدادی برای «وآوا» بررسی شده است.

خلاصه : در معاملات پایان هفته جاری بورس، یک آبان 150 میلیون سهم سرمایه‌گذاری آوا نوین (کل سهام 600 میلیون سهم) در فرابورس عرضه می‌شود. محدوده قیمت عرضه 210 تا 216 تومان در نظر گرفته شده و سهمیه هر نفر حدود 250 سهم برای حضور در عرضه اولیه تعیین شده است. در ادامه بررسی‌های پیشین سهام تازه‌وارد به بازار سهام در این گزارش نیز به بررسی «وآوا» پرداخته شده است. اما سرمایه‌گذاری آوا نوین برخلاف عرضه‌های اخیر جذابیت چندانی را دارا نیست. البته این موضوع تنها بر اساس وضعیت مالی کنونی و گزارش‌های شرکت در سامانه کدال ارائه شده است. 

ادامه این مطلب را در گزارش زیر مطالعه کنید:

 رشته جذابیت عرضه‌های اولیه قطع می‌شود؟/ تنها مسیر صعود سهام تازه‌وارد

این مطلب برایم مفید است
119 نفر این پست را پسندیده اند