کدخبر: ۳۴۱۹۲۸ لینک کوتاه

افزایش تقاضا در معاملات بورس/ رشد ۳۰ هزار واحدی شاخص

اقتصادنیوز: شاخص بورس تهران در ساعت اولیه معاملات با ثبت بیش از ۳۰ هزار واحد رشد کانال یک میلیون و ۱۴۰ هزار واحدی را در نوردید و به کانال یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد نزدیک شد.

به گزارش اقتصادنیوز، این روزها بازدهی مناسب سرمایه‌گذاری در بورس و جذاب شدن بازار سرمایه برای مردم باعث اقبال خانواده‌های ایرانی به سرمایه‌گذاری در بورس شده است همچنانکه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که افزایش رغبت افراد به بازار سرمایه و در پی آن کاهش سهم مسکن، سکه یا ارز در سبد دارایی‌ها پدیده‌ای مطلوب تلقی می‌شود که باید این فرصت را مغتنم شمرده و اقدامات لازم برای بهبود تامین مالی از طریق بورس انجام شود.

شاخص بورس تهران در ساعت اولیه معاملات با ثبت بیش از 28 هزار واحد رشد کانال یک میلیون و 140 هزار واحدی را در نوردید. با صف خرید شدن امروز 45 نماد (قبل از گشایش بازار) انتظارات صعودی بودن پررنگ‌تر شد. در واقع به تاثیر از موافقت با افزایش نرخ در بسیاری از صنایع، خریداران قوی ظاهر شدند. در بسیاری از گروه ها موضوع موافقت سازمان حمایت با افزایش نرخ ها در صنایع مهم بورسی شنیده می شود که باعث شده خریداران با آگاهی به این مساله امروز را طوفانی شروع کنند.

در همین رابطه بخوانید: 

پیش‌بینی امروز بازار سهام

رابطه نرخ ارز و شاخص بورس

در فلزات اساسی  در برخی نمادها همچون «فملی» و «فولاد» با مثبت شدن ادامه دار کامودیتی ها، به سرعت خریداران صف تشکیل دادند و البته بازیگران حقوقی فعال تر ظاهر شدند. برای پالایشی ها «شپنا» همچنان همزمان با انتظارات مثبت از آینده نفت (با وجود کاهش اندک قیمت ها در بازارجهانی) نیز صف خرید تشکیل شد.

برای نمادهای بانکی نیز امروز دوباره خریداران از فروشندگان پیش گرفتند. در فرابورس «دی» همچنان خریداران خاص خود را دارد. نمادهای خودرویی همچون «خپارس»، «خساپا» و قطعه ساز همچون «خگستر» امروز نیز با دامنه نوسان مثبت 5 درصدی دنبال شدند. نماد «خودرو» دیروز با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، متوقف شد.

 به گزارش اقتصادنیوز در پایان معاملات دیروز شاخص کل بورس، گرچه 794 واحد ریزش کرد، اما ارزش معاملات بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران به بیش از 21 هزار و 194 میلیارد تومان رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن در بورس تهران 2440 واحد رشد کرده و به رقم 359 هزار و 90واحد رسید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند