کدخبر: ۳۴۴۵۸۵ لینک کوتاه

راهکار مجلس برای جاماندگان سهام عدالت چیست؟

​اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که طرح جاماندگان از سهام عدالت بزودی به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود گفت: حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برگه سهام عدالت را دریافت نموده اند، اما نام آن‌ها در سامانه نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد رضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم از ارائه طرحی در صحن علنی مجلس خبر داد که براساس آن وضعیت جاماندگان از سهام عدالت تعیین تکلیف خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به اینکه حدود یک میلیون و 700 هزار نفر از جمعیت کشور کسانی هستند که برگه سهام عدالت را دریافت نموده اند، اما نام آن‌ها در سامانه نیست، گفت: همچنین افرادی در کشور هستند که فرزندان آنان پس از واگذاری‌های 84 و 85 متولد شده اند و آنان نیز فاقد سهام عدالت هستند.

وی افزود: همچنین جمعیت زیادی از جمله کارگران فصلی و افراد دارای مشاغل خرد و ... که به هر دلیلی موفق به دریافت سهام عدالت نشده اند، که ما در این طرح در خصوص آنان تعیین تکلیف خواهیم کرد.

پور ابراهیمی همچنین در خصوص منابع تخصیصی این قشر از افراد جامعه گفت: در این زمینه از 50 درصد آنچه که دولت برای واگذار نکردن سهام عدالت نگه داشته است، استفاده خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند