کدخبر: ۲۱۳۹۶۱ لینک کوتاه

واکنش سخنگوی دولت به جنایات رژیم صهیونیستی

سخنگوی دولت گفت: جمهوری اسلامی ایران با محکومیت شدید جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین، انتقال سفارت آمریکا خلاف مقررات بین المللی به قدس و همچنین خروج این کشور از برجام، خواستار اقدام شایسته مجامع جهانی بویژه شورای امنیت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری افزود: دولت انتظار دارد که نسبت به این اقدامات که از سوی رژیم اشغالگر با حمایت آمریکا صورت گرفته بویژه اقدام غیرمتعارف و خلاف مصوبه شورای امنیت در خروج از برجام به نحوه مناسب و شایسته عکس العمل نشان دهند.
وی به حوادث یک هفته گذشته در منطقه پرداخت و ادامه داد: چند روز گذشته دست رژیم صهیونیستی به خون بیش از 59 نفر از فلسطینیان و زخمی شدن دو هزار و 771 نفر از آنان آغشته است.
سخنگوی دولت اظهار داشت: رفتار غیرعقلانی و سیاسی دولت ترامپ در خروج یک جانبه از پیمان جمعی و بین المللی برجام که با عکس العمل بلافاصله رییس جمهوری اسلامی ایران همراه شد و مواضع اتحادیه اروپا و دیگر مراجع رسمی را مشاهده کردیم.
نوبخت رخداد دیگر را جنایات بزرگ و خونین حکام رژیم اشغالگر قدس ذکر کرد که با حمایت همه جانبه آمریکا در حال وقوع است. 
وی افزود: قطعا وجدان بیدار جهانیان نظاره گر اتفاقات است و دو رژیمی که در ادعا مطالبی را بیان می کنند و در عمل نسبت به حداقل های حقوق بشر بی توجه هستند و بدون محدودیت برای خود امکان برخورد هر جریان مخالف را می بینیم، نظارت خواهند کرد. 
سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد: افکار عمومی دنیا و مجامع بین المللی نسبت به این اقدام جنایتکارانه پاسخ مناسبی بدهند.