کدخبر: ۲۱۴۰۸۹ لینک کوتاه

«سیف» وارد لیست تحریم آمریکا شد؛ اما بانک مرکزی نه!

اقتصاد نیوز: ۴ نفر به لیست سیاه خزانه‌داری آمریکا افزوده شدند. در این میان، نام ولی‌الله سیف و علی طرزعلی که رئیس کل بانک مرکزی ایران و معاون بازنشسته‌شده اداره بین‌الملل این نهاد هستند، در کنار دو عرب دیگر که یکی وابسته به گروه‌های سیاسی عرب و دیگری بانکدار عراقی است به چشم می‌خورد؛ البته وزارت خزانه آمریکا تاکید کرده، این به معنای تحریم بانک مرکزی ایران نیست.

به گزارش اقتصادنیوز در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا تاکید شده است: «تحریم ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران و علی طرزعلی، معاون اداره بین الملل بانک مرکزی ایران (بازنشسته شده) به معنای تحریم بانک مرکزی ایران نیست.» البته تصمیم دونالد ترامپ مبنی برخروج آمریکا از برجام در آینده به محدود شدن تراکنش های مرتبط با  بانک مرکزی ایران و کاهش حجم اوراق دلاری قابل مبادله در این بانک خواهد انجامید.تحریم های جدید دیگر نیز از نوامبر سال جاری میلادی علیه افرادی که بیش از حد مشخص با بانک مرکزی ایران تراکنش مالی داشته‌اند اعمال خواهد شد. به این ترتیب باید تاکید کرد که بانک مرکزی ایران هنوز در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار نگرفته است.

آخرین نسخه به روز شده لیست تحریمی ها شامل چهار نام است که از این میان سیف و طرزعلی ملیت ایرانی دارند و 2 تن دیگر عرب هستند. در تصویر زیر نام این افراد را بر وبسایت رسمی خزانه آمریکا کشاهده می کنید.

نام سیف در لیست تحریم