کدخبر: ۲۱۵۹۶۸ لینک کوتاه

موگرینی: حفظ برجام آزمون بزرگ برای اتحادیه اروپا است

اقتصاد نیوز: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشستی با عنوان «نشست کسب و کار اروپا» درباره مسائل مختلفی صحبت کرد و در همین باره به موضوع برجام هم پرداخت. موگرینی گفت: حفظ برجام، آزمونی برای اتحادیه اروپا است.

 

به گزارش اقتصاد نیوز، به نقل از فارس؛ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در یک نشست اروپایی باز هم درباره برجام صحبت کرد.

این مقام اروپایی، درباره لزوم حفظ برجام گفت که «این یک آزمون برای اتحادیه اروپا است که ایا ما می‌توانیم تصمیمات مختص به خودمان را بگیریم، حق حاکمیت خود را به نمایش گذاشته و از منافعمان حفاظت کنیم و قدرت خود را نشان دهیم».

موگرینی در ادامه با اشاره تلویحی به فشارهای آمریکا به اتحادیه اروپا درباره برجام تصریح کرد: «ما چالش‌هایی داریم اما ما می‌توانیم توافق (برجام) را حفظ کنیم اگر ایرانی‌ها در توافق بمانند و به آن احترام بگذارند همان کاری که آنها اکنون دارند این کار را انجام می‌دهند».

اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حالی مطرح شده که مقام‌های آمریکایی به دنبال خروج واشنگتن از برجام، به اروپا درباره اعمال تحریم‌ها در صورت تعاملات اقتصادی با ایران هشدار داده‌اند.