کدخبر: ۲۳۵۴۱۶ لینک کوتاه

ترامپ پلیس فدرال و دستگاه‌های قضایی آمریکا را سرزنش کرد

اقتصاد نیوز: رئیس‎جمهوری آمریکا در پیامی توییتری پلیس فدرال و دستگاه قضایی این کشور را از بابت سهل‌انگاری که به نفوذ سایبری چین در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا منجر شده؛ سرزنش کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر؛ تازه‌ترین توییت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مصداق مثل قدیمی یک تیر و ۲ نشان است چرا که وی همزمان اعتبار چین و اف‌بی‌آی را زیر سوال برد.توییت ترامپ واکنشی است به ادعای وبگاه خبری «دیلی کالر» مبنی بر اینکه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، یک شرکت چینی وابسته به دولت پکن سرور رایانامه های شخصی «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات را هک کرده بود.

ترامپ در توییت خود می‌نویسد: ایمیل‌های هیلاری کلینتون که خیلی از آنها حاوی اطلاعات محرمانه است، از سوی چین هک شد. بهتر است اقدام بعدی از سوی اف‌بی‌آی یا وزارت دادگستری آمریکا باشد یا اینکه بعد از همه اشتباهاتی که مرتکب شدند؛ اعتبار آنها برای همیشه به باد می‌رود!

به گزارش مهر، ادعا می‌شود رایانامه‌های کلینتون برای طرف ثالث ارسال می‌شده و این طرف ثالث یک شرکت دولتی و شناخته شده چینی است که در امر جمع آوری اطلاعات برای دولت پکن دست دارد.

این درحالی است که «نیک مریل» سخنگوی هیلاری کلینتون به وبگاه خبری دیلی کالر گفت که پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) پس از هزاران ساعت انجام تحقیقات در این زمینه، هیچگونه شواهدی دال بر نفوذ سایبری پیدا نکرده است.