کدخبر: ۲۳۸۳۸۶ لینک کوتاه

فروش «گنبد آهنین» سوراخ اسرائیل به عربستان!

اقتصادنیوز: مقام‌های امنیتی اسرائیل توافق با عربستان سعودی برای فروش سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» به ریاض را تکذیب کرده‌اند. این سامان دفاع موشکی مشهور چندی پیش با اصابت موشک‌های محور مقاومت، دیگر نفوذ پذیر نیست.

به گزارش اقتصادنیوز با واسطه اسپوتنیک و به نقل از فارس؛ روزنامه «هاآرتص» روز پنج‌شنبه به نقل از مقام‌های امنیتی اسرائیل گزارش منتشر شده درباره فروش سامانه «گنبد آهنین» به عربستان سعودی را تکذیب کرد.

پایگاه خبری «الخلیج آنلاین» امروز به نقل از منابع دیپلماتیک مدعی شد که روند نزدیکی میان تل‌آویو و ریاض وارد مرحله تازه‌ای شده و اسرائیل پذیرفته به عربستان سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین بفروشد.

به ادعای این پایگاه، انتظار می‌رود این سامانه ظرف دو ماه آینده به عربستان منتقل شده و در مناطق جنوبی عربستان در نزدیکی مرز یمن مستقر شود. هدف از خرید این سامانه، مقابله با توان موشکی انقلابیون یمن اعلام شده است. 

روزنامه اسرائیلی «جروزالم‌پست» هم این هفته با اشاره به منافع مشترک اسرائیل و عربستان سعودی، نوشت تل‌آویو باید پنهان‌کاری را کنار گذاشته و مستقیما با هدف حمایت از ریاض، در جنگ یمن مشارکت کند.

مقام‌های سعودی تا کنون به گزارش پایگاه الخلیج آنلاین واکنشی نشان نداده‌اند.