کدخبر: ۲۳۸۳۹۲ لینک کوتاه

انگلیس ادعای روسیه درباره اسکریپال را دروغ پیچیده توصیف کرد.

اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه انگلستان ادعای متهمان ترور اسکریپال را دروغ‌پردازی خواند. متهمان ادعا کرده بودند: الکساندر پتروف و روسلان بوشیروف در گفتگو با اسپوتنیک و راشا تودی گفتند که ما به عنوان توریست به سالسبری سفر کردیم و حتی اسم "اسکریپال" را نشنیده بودیم.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ وزارت امور خارجه بریتانیا معتقد است که مصاحبه خبرگزاری اسپوتنیک و راشا تودی با مظنونین پرونده اسکریپال "پیچیده و غیرواقعی" است و اصرار بر این دارد که این دو نفر از افسران اطلاعاتی روسیه هستند.

دادستانی و پلیس این افراد را به عنوان مظنونین اصلی پرونده اسکریپال اعلام کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس به اسپوتنیک گفت: برای دولت ما کاملا مشخص است که این افراد افسران اطلاعاتی روسیه هستند و آنها از مواد شیمیایی غیر مجاز در خیابان های کشور ما استفاده کرده اند.

وی افزود: وی گفت ما بارها از روسیه خواستیم آنچه که در سالسبری در ماه مارس روی داده، توضیح دهد. اما همانطور که دیدید، امروز با مصاحبه ای پیچیده و غیر واقعی، واکنش نشان دادند.

سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیا و یولیا ، دخترش روز 4 مارس در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال بریتانیا، تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا، کانادا، نروژ، اوکراین ودیگر کشورها تصمیم گرفتند در رابطه با قضیه سالزبری دیپلمات های روسی را اخراج کنند.