کدخبر: ۲۴۱۱۰۲ لینک کوتاه

پرونده واردکنندگان خودروهای لوکس در جریان است

اقتصادنیوز: جزئیاتی تازه از پرونده واردات غیر‌قانونی خودرو منتشر شده است که از بازداشت ۱۵ مدیر شرکت‌های وارد‌کننده و همچنین چهار نفر از کارکنان وزارت صنعت، معدن و تجارت حکایت دارد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ با ورود قوه قضائیه به تخلفات صورت گرفته در ورود خودرو به کشور، دراین روزها اخبار جدیدی پیرامون این موضوع منتشر می‌شود. جدیدترین اخبار در این مورد طی هفته جاری از سوی سخنگوی قوه قضائیه منتشر شد؛ محسن اژه‌ای در نشستی مطبوعاتی از بازداشت ۱۵ مدیر شرکت‌های وارد‌کننده و همچنین چهار نفر از کارکنان وزارت صنعت، معدن و تجارت در پرونده واردات خودرو خبر داد.

وی همچنین بازداشت تعدادی دلال و واسطه‌گر و در ادامه، تحقیق از یکی از معاونان وزارت صمت را تایید کرد. اما یکی از نکاتی که وی در این نشست به آن اشاره کرد مطلع بودن وزیر صنعت از وقوع تخلف و عدم اطلاع آن به قوه قضائیه بوده است ظاهرا وزیر صنعت سال گذشته وزارت اطلاعات و تعزیرات را در جریان تخلف صورت گرفته قرار داده حال آنکه به گفته محسنی‌اژه‌ای، شریعتمداری قوه قضائیه را از جرم مذکور مطلع نکرده است. در هر صورت آنچه مشخص است تخلف صورت گرفته در واردات غیرقانونی ۶ هزار و ۵۰۰ خودرو همچنان از سوی قوه قضائیه پیگیری می‌شود این در شرایطی است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان یکی از عوامل تعلل در بازگشایی دوباره ثبت سفارش واردات خودرو، تعیین تکلیف خودروهایی است که به‌طور غیرقانونی وارد کشور شده‌اند. از سوی دیگر گفته می‌شود که تعلل در ورود خودروهایی که در گمرکات کشور جا خوش کرده‌اند و دولت نیز مجوز ترخیص آنها را نمی‌دهد، به دلیل تعیین تکلیف تخلفاتی است که در ورود ۶۵۰۰ خودرو به کشور صورت گرفته است.