کدخبر: ۲۷۰۹۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حماس: تشکیلات خودگردان رژیم صهیونیستی را شریک خود می‌داند

حماس: تشکیلات خودگردان رژیم صهیونیستی را شریک خود می‌داند

اقتصاد نیوز: سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تأکید کرد، اعلام موافقت تشکیلات خودگردان فلسطین برای دیدار محمود عباس با بنیامین نتانیاهو ادامه همان خیال‌پردازی تشکیلات درباره نتیجه‌بخش بودن این دیدارها برای ملت فلسطین است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: واضح است که تشکیلات خودگردان با وجود تمامی سیاست‌های خصمانه دولت صهیونیستی، این رژیم را شریک خود می‌داند.

وی نسبت به این مسأله ابراز تأسف کرد که محمود عباس در قبال اعلام آمادگی برای دیدار با نتانیاهو، از دیدار با رهبران ملی فلسطین خودداری می‌کند.

قاسم تصریح کرد: اگر تشکیلات خودگردان و رهبران فتح علاقه‌مند به مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی بودند، باید هر چه سریع‌تر زمینه تحقق وحدت ملی و اجرای توافقات آشتی ملی را فراهم می‌کردند و به مجازات‌ها علیه نوار غزه و یک‌جانبه‌گرایی در تصمیمات فلسطینی پایان می‌دادند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه برای دیدار سه‌جانبه با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام آمادگی کرد و این در حالی است که وی قبل از این اعلام کرده بود که حاضر به دیدار با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی و رهبران جهاد اسلامی فلسطین نیست.