کدخبر: ۲۸۶۵۲۵ لینک کوتاه

تسهیلات مجلس برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

اقتصاد نیوز: نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس گفت: امسال مجلس ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به این امر اختصاص داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، محمد رضا امیرحسنخانی چهارشنبه شب در مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در فردوس با بیان اینکه سال گذشته این مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان بود و زود تمام شد تصریح کرد: امسال مجلس دو برابر سال گذشته تسهیلات گذاشته تا دراین مشکلات و تنش های اقتصادی کمک خوبی برای اینگونه زندانیان شود.

وی تاکید کرد: نگهداری این زندانیان برای دولت هزینه دارد و از طرف دیگر آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد که با آزادی آنها این مشکلات مرتفع می شود.

مدیرکل زندانهای استان خراسان جنوبی نیزبا اشاره به اینکه امروز ستاد دیه کشور به اوج شکوفایی خود رسیده افزود: تا کنون ستاد مردمی دیه کشور ۱۳۰ میلیارد تومان به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کرده است.

علی هاشمی خاطرنشان کرد: در استان خراسان جنوبی از سال ۸۴ تا کنون هزار و ۶۸ زندانی با بدهی ۶۰ میلیارد تومان بدهی توسط ستاد دیه آزاد شده اند که ۴۱ میلیارد تومان از مبلغ مذکور را شکات گذشت کرده اند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۷۵ زندانی جرائم غیر عمد در استان با بدهی ۳۰ میلیارد تومان داریم و از ابتدای سالجاری تا کنون ۶۵۰ میلیون تومان مردم به ستاد مردمی دیه کمک کرده اند.

هاشمی تعداد زندانیان جرائم غیر عمد زندان شهرستان فردوس را ۴۶ نفر اعلام کرد که از تعداد ۳۵ نفر بدهکار مالی با بدهی ۶ میلیارد تومان هستند وبرای بازگشت به کانون گرم خانواده هایشان نیازمند کمک مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه کمک ستاد دیه فقط برای یکبار است افزود: کمک های این ستاد به بدهکاران زیر ۲۰۰ میلیون تومان اختصاص می یابد و باید دو مولفه نداری و غیر عمد بودن جرم برای اعضای ستاد دیه محرز شود.

در این مراسم مسئولان و خیرین شهرستان فردوس کمک های نقدی قابل توجهی به ستاد دیه نمودند که اعلام شد این مبالغ فقط برای آزادی زندانیان شهرستان فردوس اختصاص خواهد یافت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند