کدخبر: ۲۸۸۱۵۹ لینک کوتاه

برنامه هوآوی چین برای همکاری با روسیه

اقتصادنیوز: رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد شرکت هوآوی چین در اجلاس اقتصادی سن پترزبورگ برای همکاری با روسیه اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از طلانیوز؛ کریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد در نشست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، با شرکت‌های حاضر در نشست اقتصادی سن پترزبورگ، شرکت هوآوی چین برای همکاری با مسکو اعلام آمادگی کرده است.

وی ادامه داد: در این اجلاس صحبت هایی در باره ایجاد چندین مرکز مهندسی در روسیه از سوی شرکت‌های خارجی، ایجاد پروژه‌های دارویی، و برخی پروژه‌های جدید در حوزه بهداشت و درمان مطرح شد که بدون شک مهمترین آن‌ها ارائه طرح نماینده هوآوی برای همکاری با روسیه بود.

بنا به فهرست شرکت کنندگان در اجلاس سن پیترزبورگ، گائو پینگ، معاون مدیرکل هوآوی به عنوان نماینده این شرکت در این اجلاس شرکت کرده است.

پوتین، روز جمعه هم گفته بود تلاش‌های برای خارج کردن شرکت هوآوی چین از بازار جهانی، نشان دهنده آغاز دور جدید جنگ فنآوری در جهان است.

وی تأکید کرد روند کنوی رفتن به سمت تخصیص امتیاز‌های ویژه، نه تنها به حوزه‌های متداول بازار جهانی نظیر انرژی، مواد خام و کالاها آسیب می‌زند بلکه در حال خسارت زدن به حوزه‌های جدید است.

 

این مطلب برایم مفید است