کدخبر: ۲۸۹۳۲۳ لینک کوتاه

ورود هیئت قطری به تل‌آویو برای مذاکرات با مسئولان اسرائیلی

اقتصاد نیوز: رسانه‌های رژیم صهیونیستی از ورود هیئت قطری به تل‌آویو به منظور انجام مذاکرات با مسئولان اسرائیلی خبر دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از الیوم السابع، تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ریاست هیئت قطری را خالد الحردان، فرستاده تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر به اراضی اشغالی برای بررسی همکاری تجاری و اقتصادی میان تل‌آویو و دوحه و نیز راه‌های تقویت آن برعهده دارد.

یک منبع اسرائیلی اعلام کرد که تل‌آویو به مقامات نوار غزه اعلام کرده که اجازه ورود کمک‌های مالی قطر به نوار غزه را در صورت برقراری آتش‌بس مجدد خواهد داد.

الیوم السابع اعلام کرد که تل‌آویو با قطر روابط تجاری مستحکمی دارد و میزان برخورداری قطر از تجهیزات نظامی اسرائیل به ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است.

پیشتر، دولت اسرائیل پیامی را از طریق میانجیگران بین‌المللی به گروه‌های فلسطینی فرستاد و اعلام کرد که کمک‌های مالی قطر از اواخر هفته آتی به نوار غزه تحویل داده خواهد شد. این تصمیم پس از این اتخاذ شد که دولت اسرائیل پیشتر به دلیل اقدام تظاهرکنندگان فلسطینی در شلیک بالون‌های حامل مواد آتش‌زا به سمت شهرک‌های اسرائیلی، تصمیم به ممانعت از ورود این اموال گرفته بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند