کدخبر: ۲۹۷۸۷۷ لینک کوتاه

ادامه درگیری ها برای بازداشت رئیس جمهور سابق قرقیزستان

اقتصادنیوز: تا به حال ۵۲ نفر در جریان عملیات ویژه برای بازداشت الماس بیک آتامبایف، رئیس جمهور سابق قرقیزستان آسیب دیده اند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛  از جمله یک نفر از افراد نیروهای ویژه جان خود را از دست داده و صمد کورماکولوف، رئیس پلیس استان چوی قرقیزستان زخمی شده و در حالت کما به سر می برد.

دیروز نیروهای انتظامی و امنیتی عملیات بازداشت آتامبایف را در اقمتگاه وی در روستای کویتاش در 20 کیلومتری پایتخت قرقیزستان انجام دادند. آنها وسایل ویژه ای را علیه حامیان رهبر سابق به کار بردند و طرف مقابل در پاسخ به تیراندازی پرداخت.

در بازداشت آتامبایف توفیق حاصل نشده و علاوه بر این چند نفر از افراد نیروهای ویزه قرقیزستان به گروگان گرفته شده اند.

آتامبایف از سال 2011 تا 2017 رئیس جمهور قرقیزستان بود و در نتیجه انتخابات قدرت را داوطلبانه به سورونبای ژنبیکوف، رئیس جمهور فعلی واگذار کرده است.

پارلمان قرقیزستان در اواخر ژوئن اتهاماتی علیه آتامبایف مطرح کرده و وی از جمله به فساد مالی هنگام مدرنیزاسیون نیروگاه حرارتی بیشکک، دست داشتن در آزادی مجرم باسابقه ای به نام عزیز باتوکایف از طریق جعل اسناد پزشکی و دیگر جرایم متهم شده است.

یک هفته بعد مصونیت رئیس جمهور سابق لغو شد و حالا پس از چند بار امتناع وی از رفتن به بازپرسی، حکم بازداشت وی صادر گردیده است.

الماس بیک آتامبایف هیچکدام از اتهامات وارده را قبول ندارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند