کدخبر: ۳۰۶۲۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بیانیه جدید مهاجرتی ترامپ؛ تعلیق ورود مهاجران فاقد بیمه سلامت به آمریکا

اقتصادنیوز؛ رئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای را امضا کرد که طبق آن ورود مهاجرانی که پس از سی روز تحت پوشش بیمه سلامت قرار نگیرند را به حالت تعلیق در می‌آورد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه اعلامیه‌ای را امضا کرد که طبق آن ورود مهاجرانی که پس از سی روز تحت پوشش بیمه سلامت قرار نگیرند یا اینکه توان پرداخت هزینه‌های درمانی خود را نداشته باشند، به حالت تعلیق در می‌آورد.

براساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، در این اعلامیه که از سوی کاخ سفید صادر شده، آمده است که این امر هیچ تاثیری بر صلاحیت افراد در وضعیت پناهندگی‌شان نمی‌گذارد. این اقدام از سوم نوامبر (12 آبان) اجرایی خواهد شد.

ترامپ در این بیانیه گفت: «از آنجایی که سیستم خدمات درمانی ما با چالش‌های ناشی از مراقبت‌‌های غیرقابل جبران دست و پنجه نرم می‌‌کند، ورود هزاران بیگانه که هیچ توانایی برای پرداخت هزینه‌های درمانی خود ندارند، این مشکل را برای آمریکا بدتر می‌کند.»

پیش از این ترامپ در جریان جلسه‌ای در کاخ سفید ابتدا پیشنهاد شلیک گلوله به سمت مهاجران غیرقانونی را مطرح کرده و بعد از آنکه متوجه شده این کار غیرقانونی است پیشنهاد شلیک گلوله به سمت پای آنها را مطرح کرده است.

رسانه‌های آمریکا در ماه‌های گذشته گزارش‌های متعددی از وضعیت اسفناک بازداشت مهاجران غیرقانونی منتشر کرده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا از زمان مبارزه انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ و همچنین بعد از به‌دست گرفتن زمام امور در کاخ سفید، مقابله با مهاجران غیرقانونی را در اولویت دستورکار دولت خود قرار داده است. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند