کدخبر: ۳۰۷۴۹۳ لینک کوتاه

امکانات حمل و نقل عمومی را برای جابه جایی زائران اربعین بسیج کرده ایم

اقتصادنیوز؛ رئیس ستاد مرکزی اربعین از بسیج همه امکانات حمل و نقل عمومی کشور برای جابه جایی زوار اربعین خبر داد و گفت: برای شرایط اضطراری هم تعداد حداقل هزار کامیون را با وزارت راه و شهر سازی هماهنگ کردیم.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «حسین ذوالفقاری»  روز یکشنبه درباره آخرین آمار زائران اربعین حسینی افزود: از اول محرم تا به امروز حدود ۳ میلیون نفر به عراق سفر کرده اند یعنی از زمانی که لغو روادید داشتیم که البته از این تعداد نزدیک به یک میلیون نفر برگشته اند.

وی با بیان این که حدود ۲ میلیون نفر در عراق هستند، یادآور شد: روند رفت و آمد زوار همچنان به عراق ادامه دارد و وضعیت مرزها نسبتا وضعیت آرام تری است و ترددها تقریبا به آسانی صورت می گیرد البته در مرز خسروی به دلیل محدودیت زمانی تراکم وجود دارد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: در طول این مدت ۴۹ نفر از زائران به رحمت خدا رفتند که از این تعداد ۲۹ نفر بر اثر حوادث رانندگی بوده است. ۵۱ نفر در بیمارستان های عراق بستری هستند و ۲۱۸ نفر هم به بیمارستان های ایران منتقل شده اند.

وی با تاکید بر این که زوار در طول سفر احتیاط لازم را داشته باشند، گفت: براساس آخرین آماری که از عراق داشتیم در نجف و کربلا ازدحام وجود دارد. با وجود این که هم موکب داران ایرانی و هم پشتیبانی که کمیته اسکان و تغذیه اربعین از موکب داران عراقی داشتند به دلیل ازدحام شرایط، خیلی شرایط نرمال و طبیعی نیست بنابراین زائرانی که زودتر رفتند برگردند.

وی ادامه داد: آنهایی که در مسیر هستند اوضاع عراق را از کسانی که در حال برگشت هستند یا از سامانه های که اطلاع رسانی می کنیم بگیرند و بعد سفر کنند.

ذوالفقاری با تاکید بر این که امروز بسیج امکانات از لحاظ حمل و نقل و  از لحاظ پشتیبانی از کمیته اسکان و تغذیه صورت گرفته است گفت: حجم زیادی آب به داخل عراق انتقال داده شده و در داخل مرزها هم به اندازه لازم در مرزها دپو شده است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین افزود: امروز هم پیگیری هایی صورت گرفته که وزارت نیرو با همکاری کمیته اسکان و تغذیه مسئولیت این کار را برعهده بگیرند که بتوانیم به اندازه کافی و بیش از حد نیازی که برآورد کردیم آب در مناطق مرزی دپو کنیم که در برگشت زوار دچار مشکل نشوند.

وی از زوار خواست که سفر خود را مدیریت کنند و با اطلاع از وضعیت مسیرها و تراکم هم نوع مرز و هم زمان سفر را انتخاب کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند