کدخبر: ۳۱۲۸۰۹ لینک کوتاه

توافق جدید مجلس و دولت برای واگذاری سرخابی‌ها

اقتصادنیوز: نماینده اصفهان در مجلس از توافق جدید دولت و قوه مقننه برای نحوه و زمان واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس با اشاره به آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، گفت: در بودجه سال 98 قید شده بود این دو باشگاه باید تا شهریورماه سال جاری واگذار شوند که این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این دو باشگاه تا شهریور ماه واگذار نشدند، طی توافقی که با دولت داشتیم مقرر شد تا این واگذاری تا اسفندماه سال جاری انجام شود، البته تاکنون حکمی که در بودجه سال 98 برای این موضوع در نظر گرفته شده بود اصلاح نشده است و زمان برای ارائه سهام این دو باشگاه همان شهریور ماه سال جاری است.

نماینده اصفهان در مجلس از تغییر نحوه واگذاری این دو باشگاه با توافق مجلس و دولت خبر داد و اظهار داشت: در بودجه سال 98 ذکر شده بود که ابتدا باید 5 درصد از سهام این دو باشگاه در فرابورس با مکانیزم بلوکی- کنترلی عرضه شود و سپس کشف قیمت انجام شود و سپس سهام این دو باشگاه در فرابورس عرضه شود که با توافق مجلس و دولت قرار شد این روش تغییر کند و ابتدا برند این دو باشگاه  عرضه شود و متقاضی خرید برند مشخص شود و سپس بر اساس آن سهام سرخابی‌ها در فرابورس ارائه شود.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس تصریح کرد:ممکن است تا آخر اسفند نیز واگذاری این دو باشگاه انجام نشود و در این صورت دولت باید لایحه‌ای به مجلس ارائه کند یا حکم جدید در بودجه سال 99 در این زمینه بیاورد تا مجلس آن را بررسی کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند