کدخبر: ۳۱۴۱۳۳ لینک کوتاه

نظرسنجی‌سازی‌های اصولگرایانه از باند احمدی‌نژاد آب می‌خورد؟

اقتصادنیوز: اصولگرایان و حامیان رسانه‌ای و مجازی آنان نه برای نخستین‌بار است که به روحانی و دستاوردهایش می‌تازند و احتمالا نه برای آخرین‌بار؛ اما نکته قابل‌توجه در این میان همراهی آنان با جریان نزدیک به محمود احمدی‌نژاد در مسیر تخریب دولت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اعتماد، فاصله‌های ایجاد شده میان اصولگرایان و احمدی‌نژادی‌ها نه قابل‌انکار است و نه قابل‌کتمان ولی عملکرد جریان رسانه‌ای آنها، زمانی که پای روحانی و دولتش در میان باشد، چنان به یکدیگر نزدیک می‌شود که اگر ندانید گمان می‌کنید همه‌چیز به روزهای دور اول حضور احمدی‌نژاد در کاخ ریاست‌جمهوری برگشته است. اینکه اصولگرایان در انتخابات پیش‌رو از این نزدیکی با احمدی‌نژاد بهره برده و دست به دامن سبد رای او می‌شوند یا خیر، پرسشی است حداقل تا لحظه نگارش این گزارش بدون پاسخ مشخص است ولی در این میان نمی‌توان بر حربه جدید فعالان فضای مجازی نزدیک به این جریان چشم پوشید؛ «نظرسنجی‌سازی».

شبکه اجتماعی توییتر به لطف حضور قابل‌توجه فعالان سیاسی و رسانه‌ای بیش از سایر شبکه‌های اجتماعی محل تضارب آراست و جریان اصولگرا با بهره‌گیری از این موضوع می‌کوشد تا گاه و بی‌گاه با نظرسنجی‌های توییتری پیام ناکارآمدی روحانی را به جامعه القا کند اما از قرار معلوم موضوع تنها به نظرسنجی‌های توییتری منحصر نمی‌شود.

«براساس آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته حسن روحانی به پایین‌ترین میزان محبوبیتش رسیده است.» این جمله یا مشابه آن بارها و بارها از سوی افراد مختلفی بیان شده ولی یکی از شاخص‌ترین آنها، کسی است که این روزها و براساس آخرین اطلاعات منتشر شده، به دلیل ارتباط با مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز، روح‌الله زم، در بازداشت به سر می‌برد؛ «عبدالرضا داوری». اینکه این نظرسنجی‌ها چگونه و توسط چه افرادی و با چه معیارهایی تهیه و تنظیم شده، هرگز مشخص نشده است ولی به نظر می‌رسد هدف نهان آنان همان باشد که کاربران بعضا ناشناخته توییتر در سر می‌پرورانند؛ «ناامیدسازی جامعه از عملکرد حسن روحانی».

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند