کدخبر: ۳۱۴۶۴۳ لینک کوتاه

پمپئو به کشورهای اروپایی درباره شرکت های فناوری چینی در حوزه ۵G هشدار داد

اقتصاد نیوز: وزیر خارجه آمریکا به کشورهای اروپایی نسبت به صدور مجوز به کمپانی‌هایی مرتبط با چین به منظور ساخت شبکه‌های موبایلی ۵جی در سراسر این قاره پیش از کنفرانس جهانی فناوری هشدار داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در مطلبی برای مجله خبری پولیتیکو به رهبران اروپایی تاکید کرد تا درباره ایجاد شبکه‌های موبایلی ۵جی امنیت را در اولویت قرار دهند. پامپئو نوشت: «شبکه‌های موبایلی ۵جی به‌زودی در تمامی ابعاد زندگی شامل زیرساخت‌های حساس حس می‌شوند. ایجاد ظرفیت‌های جدید باعث قدرت یافتن وسایل خودران، هوش مصنوعی، وسایل هوشمند و سایر فناوری‌ها می‌شود. به لطف شبکه‌های ۵جی، جداسازی بخشی از شبکه امکان‌پذیر نخواهد بود.»

وی ادامه داد: «این ضرورت وجود دارد که کمپانی‌های قابل اعتماد این شریان‌های اطلاعاتی قرن بیست و یکمی را ایجاد کنند. این برای کشورهای اروپایی به ویژه مهم است که کنترل زیرساخت‌های حساس خود را به دست غول‌های فناوری چینی چون هوآوی یا ZTE نسپارند.»

این اظهارنظرها از سوی وزیر خارجه آمریکا در حالی مطرح شده است که مقام‌های آمریکایی دو کمپانی چینی مذکور را به این مساله متهم می‌کنند که به سرویس‌های اطلاعاتی چینی اجازه می‌دهند تا به خدمات و سرویس‌های ارائه شده توسط آن‌ها برای مقاصد تجاری دسترسی داشته باشند.

پامپئو درباره هوآوی نوشت: «این کمپانی در جاسوسی در جمهوری چک، لهستان و هلند دست داشته و به سرقت مالکیت معنوی از رقبای خارجی در آلمان، اسرائیل، آمریکا و انگلیس دست می‌زند و به ارتشاء و فساد در کشورهایی چون الجزایر، بلژیک و سیرالئون متهم است.»

صحبت‌های پامپئو پیش از نشست امروز (سه‌شنبه) در بروکسل با حضور مقام‌های ارتباطی اروپایی است که قرار است درباره زیرساخت‌های شبکه ۵جی در سراسر قاره سبز صحبت کنند. در سپتامبر سال جاری میلادی،‌ آمریکا توافقی با مقام‌های ورشو به منظور همکاری در فناوری شبکه ۵جی با هدف کوتاه کردن دست کمپانی هوآوی از شبکه موبایلی لهستان امضا کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند