وزیر کشور: امکان ورود ویروس کرونا به کشور وجود دارد/تاکنون موردی گزارش نشده است

کدخبر: 323369
اقتصادنیوز: وزیر کشور از محدودکردن پروازها به چین خبر داد و گفت: بحث مراقبت‌های ویژه به خصوص در مناطق مرزی کنترل می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، مراسم رونمایی از ماشین آلات و تجهیزات اهدایی به شهرداری ها و دهیاری های کشور در وزارت کشور برگزار شد.

«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور در این مراسم گفت: وزارت کشور در دولت تلاش کرده است که به مبلمان شهری، تجهیزات و امکانات به ویژه در شهرهای زیر پنجاه هزار نفر و به ویژه روستاها و دهیاری ها توجه کند.

او با اشاره به اقداماتی که توسط سازمان شهردار ها و دهیاری ها انجام شده است، گفت: اقدامات خوبی انجام شده و کد منابعی که از سال ۸۲ تا ۹۷ به دهیاری ها اختصاص داده شده ۱۹ هزار میلیارد تومان است که ۱۵ هزار میلیارد تومان آن و معادل ۸۱ درصد در این دولت اختصاص یافته است که از محل مالیات بر ارزش افزوده و نظارت استانداری ها در حال هزینه است.

وزیر کشور با اشاره به خرید تجهیزات اظهار داشت: در گذشته این کمک به صورت نقدی بود و عموما صرف مسائل جاری می شد، اما اکنون وزارت کشور به صورت متمرکز سفارش و تهیه می کند و ساخت این تجهیزات در داخل کشور انجام می شود‌.

رحمانی فصلی با بیان اینکه برای کمک به اصلاح قوانین دهیاری ها اقدامات خوبی برای رسیدن به درآمدهای پایدار صورت گرفته است، گفت: برای آنکه دهیاری ها و شهرداری ها شرایط خوبی برای هزینه کرد داشته باشند اقدامات خوبی انجام شد و اکنون لایحه درآمدهای پایدار در مجلس در حال بررسی است. امیدوریم با مجموعه اقداماتی که انجام می شود شهرداری ها و دهیاری ها به کانون مستقل درآمدی برسند.

وزیر کشور درخصوص جلسه شب گذشته با وزیر بهداشت درباره شیوع ویروس کرونا گفت: شب گذشته جلسه‌ای به درخواست آقای جهانگیری برای بیماری کرونا برگزار شد، وزارت بهداشت گزارش مفصلی ارائه داد و گفت فعلا هیچ موردی از کرونا در ایران نداریم ولی امکان ورودش با توجه به نوع مراوداتی که هست، وجود دارد.

وی گفت: بنابراین بحث مراقبت‌های ویژه به خصوص در مناطق مرزی کنترل می‌شود و قرار شده است یک محدودیتی هم در پروازها به خصوص به چین انجام شود تا از این ایام عبور کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: مهمترین مساله در ایران بحث پیشگیری است که راه‌های پیشگیری به خوبی در رسانه ها اعلام می شود.

وی از مردم درخواست کرد؛ اخبار و اطلاعات مربوط به ویروس کرونا را از خبرگزاری‌ها و رسانه های رسمی و  وزارت بهداشت دریافت کنند، چرا که شایعات در این زمینه زیاد است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما