کدخبر: ۲۱۸۲۵۷ لینک کوتاه

واکنش دادستان کل کشور به درخواست بازگشت بازیگر فاسد!

اقتصاد نیوز: دادستان کل کشور مقابله با فرهنگ جامعه را از اهداف دشمن برشمرد و با اشاره به کمپین هنرمندان برای بازگشت یک بازیگر سینمای قبل از انقلاب در این زمینه واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصاد نیوز، به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام محمدجعفر منتظری روز سه شنبه در جمع راهپیمایان 15 خرداد ورامین در مسجدصاحب الزمان(عج) این شهرستان گفت: این اقدام در قالب کمپین حساب شده است که ما از پشت پرده آن مطلعیم.

وی تصریح کرد: اینکه امروز عده ای از هنرمندان کمپینی به راه می اندازند و از فردی که فسادش در سینمای ایران علنی بود و پس از پیروزی انقلاب به دامان آمریکا فرار کرد حمایت می کنند و قصد برگرداندن او به کشور را دارند ، اقدام حساب شده ای است که ما از پشت پرده آن مطلع هستیم.

منتظری تأکید کرد: هر ایرانی حق دارد به کشور خود بازگردد و هیچ مقامی نمی تواند مانع او شود، ولی اگر کسی کارهای خلاف و جرم مرتکب شده باید بر اساس قانون با او برخورد کرد و اینطور نیست که هر کس بخواهد به ایران باز گردد برای او فرش قرمز پهن کنند.

وی گفت: نمی توان ارزش هایی که به قیمت خون 200 هزار شهید و 560 هزار جانباز و آزاده به دست آمده را نادیده گرفت، این افراد باید بدانند که اگر در برخی از مقاطع مسئولان سکوت اختیار کرده اند و به حاشیه ها نمی پردازند،مردم هیچگاه به آنها اجازه زیر پا گذاشتن خون شهیدان را نمی دهند.

به گفته وی، دشمن همواره تلاش دارد فرهنگ جامعه اسلامی را تغییر دهد و البته مقابله با این نفوذ تنها وظیفه دستگاه قضایی نیست.

وی اضافه کرد: تمامی افراد صاحب نفود همچون روحانیون، ائمه جمعه، معلمان ، مسئولان مراکز فرهنگی و والدین باید مقابل این نفوذ بایستند و فرهنگ جامعه را از هجمه دشمن نجات دهند.

تصور اشتباه فساد در تاروپود نظام

دادستان کل کشور همچنین با اشاره به موضوعن فساد در کشور گفت: منکر فساد نیستیم و دستگاه قضایی وظیفه دارد با مفسدان برخورد کند ولی ادعای نفوذ فساد در تار و پود نظام تصور اشتباهی است.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری دشمن بشدت روی فساد برخی دستگاه های اداری کشور کار می کند تا مردم اینگونه تصورکنند که تمامی مسئولان نظام فاسدند.

وی بیان کرد: مهمترین هدف دشمن در ضربه زدن به ایران اسلامی نفود در میان تصمیم سازان نظام اعلام کرد.

منتظری گفت: دشمن برای مقابله با ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نیست از روش های مختلفی برای این منظور استفاده می کند.

وی افزود : دشمن تلاش دارد با حذف هویت اسلامی از جامعه ، به رخوت کشاندن این ارزش ، ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم ، شایعه پراکنی و بزرگ جلوه دادن برخی از ضعف ها و مشکلات کشور ، به این نظام مقدس ضربه وارد کنند.

منتظری با اشاره به تلاش دشمن در نفود میان تصمیم سازان نظام گفت: تمامی مسئولان، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی، دولت و همه کسانی که ممکن است مورد هجمه دشمن قرار گیرند وظیفه دارند نسبت به نفوذ دشمن حساس باشند.

نفوذ دو تابعیتی ها

دادستان کل کشور در ادامه سخنان خود اظهارداشت: نفوذ دو تابعیتی ها مسئله ای است که بارها به دستگاههای مختلف تذکر داده شده است ، افرادی که صدمات بسیاری را به کشور وارد کرده اند نباید در مدیریت های کلان و مراکز تصمیم گیری مسئولیت داشته باشند.

وی تأکید کرد: دستگاههای اطلاعاتی وظیفه دارند در صورت شناسایی مدیران دو تابعیتی ، زمینه برداشتن آنها از مسئولیت را فراهم کنند.