کدخبر: ۲۳۸۰۴۵ لینک کوتاه

درخواست بارسلونا برای بازی در آمریکا

اقتصادنیوز: تیم های بارسلونا و خیرونا به همراه سازمان لیگ فوتبال اسپانیا (لالیگا) درخواستی را برای برگزاری بازی این دو تیم در ورزشگاه «هارد راک» ایالت میامی آمریکا تسلیم فدراسیون فوتبال اسپانیا کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای بلیچر رپورت روز سه شنبه با درج این خبر نوشت: به موجب قرارداد 15 ساله منعقد شده مابین سازمان لیگ اسپانیا با شرکت آمریکایی «امریکن رلونت»، هر ساله یکی از بازی های لالیگا در آمریکا برگزار می شود که تیم خیرونا نخستین تیمی است که اصطلاحا مهمان این بازی بوده و آغاز کننده این قرارداد جنجال برانگیز لقب گرفته است.

بر این اساس، درخواست مذکور پس از اینکه به امضای «ژوزف ماریا بارتومئو» رییس باشگاه بارسلونا، «دلفی گلی» رییس خیرونا و «خاویر تباس» رییس سازمان لیگ اسپانیا رسید، به دست مقامات فدراسیون فوتبال این کشور تسلیم شد.

در متن این نامه به بسته پیشنهادی پرداخت غرامت به هواداران تیم خیرونا که بلیت بازی مذکور را از قبل خریداری کرده بودند اشاره شده است، بسته ای که از سوی (AFEPE) یکی از سازمان های دفاع از حقوق هواداران با استقبال روبه رو شد.

مطابق گزارش روزنامه دیلی میرر، بسته پیشنهادی برای هواداران خیرونا شامل یک هزار و 500 پرواز رایگان به مقصد میامی و همچنین پنج هزار فقره بلیت رایگان برای بازی برگشت در نیوکمپ است.

مطابق برنامه قرار است بازی مذکور 27 ژانویه در ورزشگاه «هارد راک» شهر فلوریدا برگزار شود.

ماه گذشته، نمایندگان هر کدام از 20 تیم حاضر در لالیگا به منظور اعتراض به تصمیم لالیگا در مورد قرارداد مذکور، در تجمعی اعتراض آمیز گرد هم آمدند.