کدخبر: ۲۹۸۷۲۱ لینک کوتاه

اپلیکیشن تعیین میزان قند داخل نوشیدنی

اقتصادنیوز: یک ژاپنی اپلیکیشنی را توسعه داده که می‌تواند میزان قند داخل نوشیدنی شما را اندازه‌گیری کند. در واقع این برنامه به شما می‌گوید که دقیقا چه تعداد قند در داخل آن نوشیدنی انداخته شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که بخواهید بدانید میزان قند داخل یک نوشیدنی که از سوپر مارکت گرفته‌اید چقدر است؟ اگر به فکر سلامتی خود بوده‌اید، قطعا به اطلاعات غذایی پشت قوطی نوشیدنی مراجعه کرده‌اید، اما گاهی اوقات این عدد نمی‌تواند به ما آنچه می‌خواهیم را بفهماند. پس چگونه متوجه شویم که چه تعداد حبه قند در داخل آن نوشیدنی حل شده است؟

اپ قند سنج

در ژاپن فردی به نام Daiki Shimizu تصمیم گرفته اپلیکیشنی را طراحی کند که می‌تواند میزان قند داخل نوشیدنی‌های ما را اندازه‌گیری کند. کار این برنامه بسیار ساده است، این برنامه بارکد روی قوطی را اسکن می‌کند و سپس عکسی را در اختیار شما قرار می‌دهد که روی آن تعداد قندهای حل‌شده در نوشیدنی را مشخص کرده است. اپلیکیشن Shimizu میزان قند داخل نوشیدنی‌ها را به‌صورت تصویری به نمایش می‌گذارد. این نخستین بار نیست که چنین اپلیکیشنی را می‌بینیم. به‌طور مثال اپلیکیشن MyFitnessPal نیز توانایی اسکن بارکدهای موادغذایی و ارائه اطلاعات تغذیه‌ای در مورد مواد به‌کار رفته در آن را دارد. با این حال تفاوت اصلی اپلیکیشن Shimizu این است که اطلاعات به‌صورت تصویری نمایان می‌شوند. این یعنی شما می‌توانید ببینید که چه تعداد قند در داخل نوشیدنی شما وجود دارد. این می‌تواند به شما کمک کند تا به سمت استفاده از نوشیدنی‌های سالم‌تر روی آورید. اما برنامه Shimizu هنوز عرضه عمومی نشده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند