کدخبر: ۳۰۵۹۸۱ لینک کوتاه

هشدار جدی هواشناسی به هرمزگانی ها: از قرارگیری در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنید

اقتصاد نیوز: کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: با توجه به وقوع رعدوبرق و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی توصیه می‌شود از قرارگیری در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ مجتبی حمزه نژاد  افزود: تحت تأثیر جریانات شرقی  طی امروز تا اواسط هفته آینده، افزایش سرعت باد بر روی دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج‌فارس سبب متلاطم شدن آب‌های این مناطق دریایی (بیشتر در ساعات صبح تا عصر) می‌شود.

وی با بیان اینکه توصیه می‌شود تردد شناورها به‌ویژه سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد، اظهار کرد: امروز در ساعات بعدازظهر برای استان رشد و افزایش ابر، در غالب نقاط رگبار باران و رعدوبرق گاه تگرگ و افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش‌بینی می‌شود.

حمزه نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به وقوع رعدوبرق و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی توصیه می‌شود از قرار‌گیری در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود.

وی با بیان اینکه در این مدت از نظر دمایی، کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: تداوم شرایط بارشی تا اواسط هفته آینده در جنوب شرق کشور و استان هرمزگان با شدت و ضعف پیش‌بینی می‌شود و تقویت فعالیت سامانه ناپایدار دور از انتظار نیست.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند