اقتصادنیوز؛ گروه سازنده سریال «خانواده دکتر ماهان» برای ضبط تصویر نجات یک خرس از تله شکارچیان درمنطقه حاضر شدند که گمان می رود همان بچه خرسی باشد که چند روز پیش دراین منطقه کشته شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ مهران بی‌پروا عکاس و تصویربردار پشت صحنه سریال تلویزیونی خانواده دکتر ماهان در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره نجات یک بچه خرس در زمان تصویربرداری این سریال در منطقه سوادکوه استان مازندران گفت: برای یکی از سکانس های سریال نیاز به یک خرس داشتیم که امین زندگانی در نقش دکتر ماهان به عنوان دامپزشک به او رسیدگی کند اما با توجه به شرایط محیطی و خطرناک بودن حضور خرس برای گروه فیلمبرداری اداره جنگلبانی گروه را به جنگلی دیگر معرفی کرد.

دامپزشک همراه گروه که مربوط به همان منطقه بود هفته بعد از آن تماس گرفت که یک خرس در تله گیرکرده است و اگر تمایل دارید برای گرفتن نماها بیایید. از طرف گروه برای تصویربرداری به منطقه رفتیم. این خرس در دره بدی به دام تله افتاده بود. تافاصله یک تا یک و نیم متر با خرس پیش رفتیم، موقعیت مناسب بود و من هم نمی‌خواستم صحنه را از دست بدهم. هر چند که محیط‌بانان می‌گفتند که نزدیکتر نشوم. لحظه‌ای خرس تله را پاره کرد. به خاطر شرایطی که دره داشت و تپه ای که بین ما و خرس بود، نتوانست بیشتر به ما نزدیک شود. سُر خورد و به داخل دره افتاد و متاسفانه به قدری تله کار گذاشته بودند که در یک تله دیگری گیر کرد.

در ادامه با تلاش عوامل محیط زیست و دامپزشکان، خرس بیهوش و از تله بیرون آورده شد. سپس جراحات این خرس که حاصل از افتادن او به تله بود درمان و پس از بهبود در زیستگاه مناسبش رها شد.

متاسفانه به تازگی تصویری از آزار و کشتن خرسی در همان منطقه منتشر شده است که زمانی برای نجات او از تله شکارچیان بسیار تلاش شده بود. این اتفاق نشان می‌دهد ما هنوز نیازمند اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از طریق برنامه‌های گوناگون مانند سریال خانواده دکتر ماهان هستیم.