• در نامه ای به مدیران بانک ها و با هدف وصول معوقات اعلام شد

  رئیس‌کل بانک مرکزی در نامه‌ای به مدیران عامل بانک‌ها، از هدف‌گذاری این بانک برای کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به ۵ درصد خبرداد. سیف با اعلام این موضوع که نسبت مطالبات غیرجاری در پایان تابستان به ۱۱ درصد رسیده است، پنج ماموریت برای بانک‌ها مشخص کرد. «گزارش‌دهی کارگروه وصول مطالبات بانک‌ها»، «بازمهندسی نظام اعتباری و اصلاح روش‌های اعتباردهی» و «ارتقای سازوکار نظارتی و کنترلی در اعتباردهی» مهم‌ترین…

 • از سوی سهامداران حقیقی و برخی تحلیلگران مطرح شد

  برقرار شدن وضعیت رکودی در بازار سرمایه کشور موجب شده تا ذهنیت های انحرافی در مورد عوامل تاثیر گذار بر کاهش حجم معاملات و رکود بورس در میان برخی سهامداران حاکم شود. ذهنیت هایی که با واقعیت های اقتصادی همخوانی نداشته و از نگاه کارشناسان با قواعد اقتصادی در تناقض است.

 • آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی دقایقی قبل در یکی از بیمارستان های تهران به دنبال عارضه قلبی دعوت حق را لبیک گفت.

 • دیپلمات با سابقه ایران در روزنامه هافینگتون پست مطرح کرد

  با وجود این‌که انتخاب ترامپ، یک شوک جهانی بود، اما جهان به ناچار با این واقعیت کنار خواهد آمد چون برای عموم کشورهای جهان، رابطه با آمریکا از اهمیت کلیدی برخوردار است؛ شاید ایران تنها استثنا باشد که آمریکا خصمانه‌ترین روابط تاریخ معاصر را با این کشور دارد.

 • نماد بانک صادرات فعلا باز نمی شود

  هفته گذشته حقوقی ها حمایت جانانه ای از شاخص بورس تهران به عمل آوردند و در روزی که بازگشایی نماد سایپا می رفت تا افتی نزدیک به ۲۰۰ واحد را به بورس تحمیل کند، هم در نهایت شاخص را مثبت کردند. اما شروع این هفته متفاوت بود و حتی حقوقی ها نیز تمایلی برای نجات شاخص از خود نشان ندادند تا شاخص کل روز معاملاتی را با کاهش ۱۶۴ واحدی به پایان ببرد.

 • دلار ۳۹۶۰ تومانی خریدار نداشت

  در روزی اعلام شد بانک ها رسما خرید و فروش ارز نرخ آزاد را آغاز کرده اند، قیمت دلار در مسیر کاهش دامنه نوسان پیش رفت. هر چند دفعات نوسان و تغییر قیمت دلار به نسبت دو روز آخر هفته گذشته بیشتر بود اما دامنه نوسان اندک آن این سیگنال را به بازار می داد که بخش زیادی از انرژی افزایشی دلار تخلیه شده است و می توان به ثبات قیمت و حتی کاهش در روزهای آینده امیدوار بود.

 • طی سال های ۹۱و۹۲ تنها ۱۵ درصد بودجه حمل و نقل به مترو اختصاص یافت

  در روزهای اخیر برخی کارشناسان از اتخاذ سیاست رجحان تسهیل تردد خودروها بر تسهیل تردد افراد با استفاده از حمل و نقل عمومی در تهران انتقاد کرده اند. بیان ساده این تعبیر این است که در این سال ها به جای توسعه همه جانبه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو، برای بزرگراه سازی هزینه شده است که همین خود یکی از عوامل تشویق مردم به استفاده از خودرو شخصی بوده است.

 • پرده برداری محمد بن سلمان از مواضع ضدایرانی آل سعود

  آقای «همه‌کاره» دربار پادشاهی آل‌سعود تکلیف را برای همه روشن کرد، به‌خصوص برای آنها که همچنان خوشبین بودند که ایران و عربستان سعودی می‌توانند بر سر برخی نقاط اشتراک، گفت‌وگو و مذاکره کنند. «محمد بن‌سلمان» جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور در گفت‌وگو با مجله آمریکایی «فارن افرز» درخصوص آینده روابط ریاض و تهران و اینکه آیا عربستان مساله گشایش کانال مستقیم ارتباطی با ایران به منظور…

 • عقد توافق هسته ای به مرور موجب برقراری فضای منطقی در تجارت بین ایران و چین شد. هر چند در تجارت جهانی امروز کمتر کشوری پیدا می شود که بتواند بر نیروی تجاری چین غلبه کند. چینی ها نشان داده اند که در پس هر گونه توسعه روابط سیاسی با کشورها ، اهداف اقتصادی و تجاری را به طور جدی دنبال می کنند.

 • گمانه زنی ها در مورد موضع دونالد ترامپ در برابر برجام در فاصله کمتر از دو هفته به آغاز ریاست جمهوری او به اوج خود رسیده است. این در حالی است که برخی جمهوری خواهان سرسخت مخالف برجام نیز اکنون دیگر در مورد لغو یک توافقی که جنبه بین المللی دارد به او هشدار می دهند. یکی از این مخالفان برجام باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا است.