سیدمحمد خاتمی:

انتخابات آزاد و رقابتی یعنی حضور نامزدهای طیف‌های رنگین کمانی ملت ایران ؛ نه فقط اصولگرایان و اصلاح‌طلبان!

کدخبر: ۶۲۹۴۱۴
اقتصادنیوز: محمد خاتمی رهبر جبهه اصلاحات در دیدار اعضای حزب همبستگی ایران اسلامی تاکید کرد: متأسفانه آثار نارضایتی فراگیر و حتی قهر را در جامعه شاهدیم.
 انتخابات آزاد و رقابتی یعنی حضور نامزدهای طیف‌های رنگین کمانی ملت ایران ؛ نه فقط اصولگرایان و اصلاح‌طلبان!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران،  سید محمد خاتمی در دیدار شورای مرکزی و جمعی از اعضای دفتر سیاسی حزب همبستگی ایران اسلامی گفت: آنچه رهبری چندی پیش در مورد انتخابات گفتند می‌توانست ما را به انتخابات مطلوب نزدیکتر کند که متأسفانه آنچه در عمل اجرا شد کاملاً خلاف آن بود.

خاتمی گفت: حزب همبستگی ایران اسلامی کوشیده است به موازین عدالت، توسعه‌طلبی، خیرخواهی و رعایت خرد جمعی پای‌بند باشد.

وی گفت: اصلاحات با کسی و جمعی و نهادی قهر نیست؛ بخصوص با مردم قهر نیست، بلکه خود را در کنار مردم و همراه مردم می بیند و باید ببیند و البته انتقادهای جدّی دارد.

خبر مرتبط
سیدمحمد خاتمی: جامعه بزرگ ما حال و روز خوشی ندارد

رئیس دولت اصلاحات گفت: در میان جریان‌های سیاسی جامعه ما از جمله اصلاح طلبان این پرسش جدی مطرح است که باید جامعه محور بود یا قدرت محور. من می گویم باید انسان محور بود.

خاتمی ادامه داد: متأسفانه آثار نارضایتی فراگیر و حتی قهر را در جامعه شاهدیم.

او اظهار داشت: مراد من از بخش ناراضی جامعه، علاوه بر نخبگان و بخصوص جوانان، همان اکثریت بالای پنجاه درصد است که در دو انتخابات گذشته شرکت نکردند و نیز چند میلیون نفر که رأی باطله دادند.

خاتمی بیان کرد: نباید تصور کرد که همهٔ آنها که در انتخابات شرکت کردند، از اوضاع و احوال کشور راضی‌اند.

او ادامه داد: انتخابات مشارکتی، آزاد و رقابتی یعنی طیف های رنگین کمانی که ملت ایران نام دارد (نه فقط اصولگرایان و اصلاح‌طلبان) نامزدهای مطلوب خود را داشته باشند.

وی اظهار داشت: اگر امنیت واقعی، تمامیت ارضی، توسعه پایدار و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود و عزّت ملی و سربلندی کشور را می خواهیم و نیز آنچه می تواند دشمنی ها و دشمن‌کامی‌هایی را که از بیرون و درون علیه کشور و ملت ما وجود دارد ناکارآمد کند، هموارترین و بهترین راه تأمین این خواسته، انتخابات آزاد، مشارکتی و رقابتی است. 

وی گفت: امیدوارم تجربه ها و بخصوص جدّی گرفتن نارضایتی‌هایی که روز بروز بیشتر هم می شود زمینه ای فراهم آورد که در آینده جامعه ما شاهد انتخابات آزاد باشد.

در ابتدای این جلسه محمد سالاری، دبیرکل حزب، پیرامون مسائل جاری، استراتژی ها و برنامه های حزب و مواضع این تشکل به‌عنوان یکی از احزاب عضو جبهه اصلاحات نکاتی را طرح و مواضع حزب درباره انتخابات، توسعه و مردم را بیان نمود. 

سایر اعضای حاضر نیز به بیان دغدغه های خود نسبت به اوضاع کشور و راههای حل مشکلات پرداخته، دلایل عدم ارائه لیست، تلاش برای پررنگ کردن نقش و سهم مردم در تمام امور کشور، اعلام موضع شفاف اصلاح طلبان و داشتن استراتژی و تاکتیک صحیح مطالبی را مطرح کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید