آرای پایین منتخبان صدای میرسلیم را در آورد

کدخبر: ۶۳۲۸۶۸
اقتصادنیوز : نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که این‌که تعیین تکلیف نمایندگان تهران در مجلس دوازدهم به دور دوم انتخابات کشیده شده است به خاطر تعدد لیست‌ها بوده که انتظار می‌رود در دور دوم توافقاتی صورت گیرد تا مردم بتوانند درباره کاندیداها تصمیم‌گیری کنند.
آرای پایین منتخبان صدای میرسلیم را در آورد

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، مصطفی میرسلیم ، اظهار کرد: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرهای مختلف همچون انتخابات گذشته بوده و تشکل‌های سیاسی توانستند شناخت خوبی از کاندیداها داشته و آنها را به مردم معرفی کنند مردم هم نامزدهای مورد نظر خود را انتخاب کرده و رای دادند.

خبر مرتبط
چیزهایی که درباره محمود نبویان؛ پیروز غیرمنتظره‌ انتخابات نمی‌دانید

اقتصادنیوز: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حکایت از برتری محمود نبویان به عنوان رای اول حوزه انتخابیه تهران در این رقابت سیاسی داشت.

وی ادامه داد: شرایط در کلانشهرها همچون تهران و مشهد فرق می‌کند به دلیل تعدد فهرست‌ها، آرا پراکنده شد و نفرات اول پیروز انتخابات با ۳۰ درصد توانستند وارد مجلس شورای اسلامی شوند که این به خاطر پراکندگی آراست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر فهرست‌ها کمتر بود و به یکی دو فهرست ختم می‌شد تعداد آرا تغییر می‌کرد و کاندیداها با تعداد آرای قاطع‌تری وارد مجلس شورای اسلامی می‌شدند لذا این‌که انتخابات تهران به دور دوم کشیده شد به خاطر تعدد لیست‌هاست، لذا نتایج انتخابات تهران ربطی به عملکرد مجلس یازدهم نداشته است.

وی ادامه داد: در صورت وحدت در انتخابات مجلس در تهران تعداد آرای کاندیداها بیشتر می‌شد و شاهد شکسته شدن رای‌ها نبودیم.

میرسلیم با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی دور دوم گفت: باید تشکل‌های سیاسی درباره فهرست‌های جدید تصمیم گیری کرده و توافق‌هایی صورت گیرد که افراد خود را معرفی کرده و مردم هم بتوانند درباره کاندیداها تصمیم‌گیری کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی