بازگشت ارزش بازار به بالای مرز 800 میلیارد دلاری

رشد دسته جمعی ارزهای دیجیتال

کدخبر: ۵۴۵۹۸۲
اقتصادنیوز: سرانجام تغییر قیمت روزانه بیت کوین و اتریوم به بیش از یک درصد رسید. چند روزی می شد که نوسانات روزانه در این دو ارز دیجیتال، کمتر از نیم درصد بود و نوسانات محدودی داشتند.
رشد دسته جمعی ارزهای دیجیتال

به گزارش اقتصادنیوز ، امروز بیت کوین با رشد کمی بیش از یک درصدی، در محدوده قیمت 16700 دلار معامله می شود. البته ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته 11 میلیارد دلار بوده که این نشان می دهد همچنان بازار متاثر از تعطیلات سال جدید میلادی با ارزش معاملات پایین کار خود را دنبال می کند.

بیت کوین با ارزش بازار 322 میلیارد دلار، طی یک هفته گذشته کمتر از یک درصد افت کرده و در مقیاس ماهانه نیز افتی یک درصدی دارد.

پس از ورشکستگی صرافی FTX بازار ارزهای دیجیتال با تغییرات اساسی مواجه شده و برخی مسائل در این بازار مانند گذشته نیست. یکی از این موارد، حجم معاملات صرافی هاست. اخیرا اعلام شده که در ماه دسامبر، حجم معاملات صرافی های ارزهای دیجیتال با سقوط 47 درصدی نسبت به ماه نوامبر مواجه شده است.

ورشکستگی صرافی FTX موج بی اعتمادی شدیدی نسبت به صرافی ها ایجاد کرده و سرمایه گذاران ترجیح می دهند دارایی خود را در کیف پول ها نگهداری کنند تا ریسک نگهداری در صرافی ها را متحمل نشوند. اگر این روال ادامه داشته باشد می تواند منجر به رکودی عمیق تر در بازار ارزهای دیجیتال شود.

بهبود جزئی ارزش معاملات اتریوم

اتریوم هم امروز مثبت است و با رشد حدود 1.5 درصدی، دوباره وارد کانال 1200 دلار شده است. هم اکنون این آلت کوین با نرخ حدود 1220 دلار معامله می شود.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته 3.3 میلیارد دلار بوده که نسبت به دیروز کمی رشد کرده اما همچنان در سطوح پایینی است.

اتریوم در مقیاس هفتگی افتی 2 دهم درصدی داشته و در مقیاس ماهانه نیز 4 درصد کاهش قیمت را روی تابلو معاملات نمایش می دهد.

بازار یکدست سبزرنگ شد

رشد یک درصدی بیت کوین کافی بود تا بازار ارزهای دیجیتال یکپارچه مثبت شود. امروز در فهرست 50 ارز برتر بازار تنها لئو منفی است که آن هم کمتر از یک درصد افت کرده. مابقی آلت کوین ها رشد کرده اند و اتفاقا رشدهای خوبی هم داشته اند.

لیدو دائو با رشد 12 درصدی بیشترین افزایش قیمت را در این فهرست دارد. سولانا هم 12 درصد افزایش قیمت داشته و توانسته افت ماهانه خود را تا حدودی جبران کند. این آلت کوین در حال حاضر در مقیاس ماهانه 18 درصد کاهش قیمت را نمایش می دهد.

OKB با رشد 10 درصدی سومین نماد پربازده امروز است. لایت کوین، بیت دائو و ایپ کوین هم نمادهای مثبت 6 درصدی امروز هستند.

بازگشت ارزش بازار به بالای 800 میلیارد دلار

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با رشد 1.5 درصدی نسبت به دیروز به رقم 807 میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات هم 15 درصد رشد کرده و عدد 21 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

ارزش معاملات دیفای طی 24 ساعت گذشته 1.5 میلیارد دلار و ارزش معاملات استیبل کوین ها هم 19 میلیارد دلار بوده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی