نوآوری جدید یکی از بزرگترین رستوران‌های زنجیره‌ای جهان؛

تصمیم غافلگیرکننده KFC

کدخبر: 376637
شرکت رستوران‌های زنجیره‌ای آمریکایی پر آوازه کی اف سی در تصمیمی غافلگیر کننده در شانگهای چین از خودروهای خودران برای تحویل غذا استفاده کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، شرکت کی اف سی (KFC) با توجه به شیوع پاندمی کووید-۱۹ برای محدود کردن تماس‌های انسانی، در چین دست به دامان خودروهای خودران شده است. این شرکت برای توزیع محصولات خود در خیابان‌های شانگهای از وسیله نقلیه خودمختاری استفاده می‌کند که به شبکه 5G متصل هستند و از کدهای QR استفاده می‌کنند.

اگرچه هنوز مشخص نیست که این ابتکار در راستای بازاریابی صورت گرفته یا آزمایش واقعی این شرکت برای شیوه ارائه خدمات خود در آینده است، اما فروشگاه معروف مرغ سوخاری جهان سفارشات خود را با این وسایل نقلیه مستقل در درب خانه تحویل می‌دهد.


بیشتر بخوانید؛

 خیز بی‌ام‌و برای تسخیر بازار خودروهای نسل جدید


این نوآوری کی اف سی، ایده یک شرکت چینی است که این روش ابتکاری برای تحویل سفارشات به نقاط مختلف را راه اندازی کرده است.

Hu3FquR1O9wD

تجربه شانگهای از روش فناورانه کی اف سی

این خلاقیت به صورت مشخص طی دوران همه گیری بیماری کرونا، کاملا جدید و کارآمد است، زیرا ارتباطی بین مشتری‌، کارگر یا راننده خودرو وجود ندارد و از این نظر خطر سرایت بیماری همه گیر کاهش می‌یابد.

شکل ظاهری این خودروهای کوچک برای شهروندان امری غیرمنتظره بود، زیرا آنها بدون هیچ هشداری شروع به گردش در خیابان‌های شهر شانگهای کردند. این خودروها با تصاویر حک شده شرکت معروف کی اف سی بر روی بدنه خود شروع به گشتن در شهر کردند. نکته جالب آن جاست که همه آن‌ها به صورت مستقل، بدون راننده و اما پر از غذا در سطح شانگهای پراکنده شدند. هنگامی که برخی از مشتریان برای مشاهده منو مراجعه کردند، کافی بود تا دوربین دستگاه تلفن همراه هوشمند خود را به سمت یک کد QR بگیرند تا با منو کی اف سی رو به رو شوند.

an1V6I0lHvki

چطور از کی اف سی خرید کنیم؟

تصاویر دو خودرو خودران تحویل غذا توسط یک کاربر توییتر در شهر شانگهای منتشر شده است، که در آن نشان می‌دهد چگونه می‌توان برخی از محصولات این رستوران زنجیره‌ای را خریداری کرد. هنگامی که یکی از مشتریان گزینه مورد نظر خود از منو را انتخاب کرد و خرید خود را کامل کرد، یکی از درهای کناری خودرو باز شد تا مشتری بتواند سفارش خود را دریافت کند.

در واقع با استفاده از یک صفحه نمایش که در بالای این خودروهای خودران وجود دارد، قیمت‌ها و منوهای موجود محصولات نشان داده می‌شود. البته لازم به ذکر است که تمامی این روند بدون دخالت انسان انجام می‌شود.

rrDKAPNERP6w

تبلیغات یا آزمایش تحولی بزرگ؟

همچنین، یک علامت نشان دهنده اینترنت 5G در بالای خودرو وجود دارد و می‌تواند یک عمل تبلیغاتی مرتبط با اپراتوری باشد که قصد نشان دادن پیشرفت‌های خود در فناوری‌های ارائه شده‌اش توسط شرکت‌های دیگر به مشتریان را دارد.

البته هنوز مشخص نیست که آیا این اتفاق یک برنامه آزمایشی از سوی رستوران‌های زنجیره‌ای کی اف سی است یا خیر؟ اما به نظر می‌رسد استراتژی خوبی است و تعجب آور نخواهد بود اگر به زودی شاهد موارد این چنینی بسیار بیشتری باشیم.

l59GGIqfB7bs

 

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد اعلام کرد

    آزمون کیفی مازوت آغاز شده و پیش‌نویس استاندارد یورو ۵ بنزین در حال تدوین است؛ دو خبری که از سوی مسوولین سازمان ملی…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید