مشکلات تلفن‌های هوشمند اپل تمامی ندارد؛

باگ جدید در آیفون ۱۲؛ این بار پیامک‌ها

کدخبر: 378699
اقتصادنیوز : گویا داستان ایرادات تلفن‌های هوشمند شرکت اپل پایانی ندارد و حالا اعلان پیام‌ها بر روی صفحه تلفن‌های آیفون دچار ایراداتی شده که مشتریان را کلافه کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از ورگ، اگر اخیرا متوجه شده‌‎اید پیامک‌هایی که دیگران برای شما می‌فرستند یا پیام‌هایی که از طریق آی‌مسج (iMessages) از افراد دریافت می‌کنید اما هیچ اعلانی درباره آن‌ها دریافت نمی‌کنید، بدانید تنها نیستید. شما یکی از بی شمار افرادی هستید که پیام ها به درستی به دستتان می‌رسد و هیچ اعلانی دریافت نمی‌کنید. البته مشکل تنها اعلان اصلی تلفن هوشمند شما برای پیام کوتاه ها نیست و در بسیاری موارد یک اشکال آزار دهنده دیگر هم وجود دارد. به شکل عجیبی هیچ گونه اعلان پاپ آپ یا حتی نشان قرمز معمولی که بیانگر آن است که پیام جدیدی در انتظار خواندن دارید هم به کاربران تلفن‌های جدید اپل نشان داده نمی‌شود.

oHVndVCnqJ4Q

باگ‌های ناتمام آیفون؛ این بار پیامک‌ها

باز هم با یک مورد دیگر از باگ‌های بی شمار تلفن جدید هوشمند اپل روبرو شده‌ایم. ایراداتی که حالا دیگر صدای همه را در آورده است و انتقادات کاربران و کارشناسان از عملکرد این غول تکنولوژی را به همراه داشته است.

ماه گذشته، وبگاه مک روزمرز (MacRumors) درباره افزایش گزارشات پیرامون این مشکل در تلفن های جدید آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو و آیفون ​​12 پرو مکس نوشت. اما به نظر می‌رسد افرادی که دارای آیفون های قدیمی هستند هم کما بیش درگیر این مشکل شده‌اند. بنابراین می‌توان گفت که این ایراد بیشتر از آن که به تلفن‌های نسل جدید آیفون و ایرادات سخت افزاری آن و ... مرتبط باشد، به ورژن 14 سیستم عامل آی او اس (iOS 14) مربوط است.


بیشتر بخوانید؛

 اپل برای تعویض رایگان نمایشگر آیفون ۱۱ فراخوان داد


آنچه در مورد این باگ بیشتر از حد معمول آن را آزار دهنده کرده، این است که همیشه چنین اتفاقی نمی‌افتد. اگر شما هم با چنین شرایطی روبرو هستید، احتمالا متوجه شده‌اید که برخی از پیام ها به صورت عادی در صفحه قفل تلفن شما ظاهر می‌شوند، اما برخی دیگر کاملا بی سر و صدا و بدون هیچ گونه نشانه‌ای به دست شما می‌رسند و طبعا شما متوجه دریافت آن پیامک نمی‌شوید.

krUpmTj4pnLg

اپل هیچ راه حلی برای ایراد در اعلان پیام‌ها ندارد

افراد بسیار زیادی در وبگاه مک رومرز  هستند که سعی کرده‌اند برای رفع این مشکل از راه حل هایی مانند غیرفعال کردن اپلیکیشن پیام ها در مک یا حذف و افزودن مجدد مخاطب استفاده کنند. برخی از آنها متوجه می‌شوند که اگر هر بار پس از ارسال متن پیامکشان اپلیکیشن پیام‌ها (Messages) را به صورت دستی و از طریق تنظیمات مجبور به بستن کنند، اعلان پیامک‌هایشان را دریافت خواهند کرد.

 در برخی موارد دیگر هم اعلان‌های گمشده فقط برای مکالمه های پین شده اتفاق می افتد و به نظر می رسد برداشتن آن مخاطبان از لیست گفتگوهای پین شده باعث می‌شود که مشکل حل شود. گزارش های پراکنده‌ای از موفقیت این روش در کوتاه مدت وجود دارد، اما مشخص شده است که برای همه جوابگو نیست.

در شبکه‌های اجتماعی و وبگاه‌های مرتبط با دارندگان و طرفداران آیفون درباره ایرادات تمام نشدنی و جدی تلفن‌های اپل و سطح پشتیبانی این شرکت نارضایتی و نا امیدی‌های مداومی وجود دارد. دلسردی‌هایی که هر بار بروز ایرادات سیستمی جدید و نبود راه حل مشخصی برای رفع آن‌ها از سوی اپل بر عمق آن‌ها افزوده می‌شود و بازار این شرکت را بیش از پیش در خطر قرار داده است.

ezgif.com-webp-to-jpg(23)

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما