عقب نشینی قیمت بیت کوین، جهش ریپل

گرانترین ارز دیجیتالی در بازار

کدخبر: 404841
اقتصاد نیوز: قیمت بیت کوین به زیر 60 هزار دلار بازگشت اما ریپل به دلیل موفقیت حقوقی جهش پیدا کردند. در حال حاضر Wrapped Bitcoin بیشترین قیمت را در بازار دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز،موفقیت‌های شرکت XRP در دادگاه ریپل باعث شد این ارز دیجیتال بیشترین رشد 24  ساعته را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال به ثبت برساند. قیمت این ارز دیجیتال با رشد 25 درصدی در طول یک شبانه‌روز، روی 1.41 دلار قرارگرفته است.  شرکت ریپل متهم شده بود برای مدت هفت سال توکن‌های ریپل را به‌طور غیرقانونی(بدون ثبت و یا اخذ معافیت) به فروش رسانده است. این اتهام به دلیل شکایت یکی از مشتریان صرافی کوین‌بیس(Coinbase) از این صرافی به دلیل فروش رمزارزهای ایکس.آر.پی(XRP) شکایت کرده است.شرکت ریپل، رمز ارز ایکس XRP را ایجاد کرده و مدیریت آن را نیز در اختیار دارد.

سرمایه‌گذاران باهدف کسب سود از سرمایه‌گذاری خود به خرید این توکن‌ها اقدام کرده‌اند. در دادگاه توکن ها به عنوان ارز دیجتال در نظر گرفته نشده بود.ریپل در دفاع به دنبال ان بود که نشان دهد ارز دیجیتال XRP بر اساس قوانین فدرال ایالات متحده، یک اوراق بهادار یا قرارداد سرمایه‌گذاری نیست و بنابراین، خارج از حوزه قضایی کمیسیون SEC قرار دارد. این نظر ذیرفته شد علاوه بر این دادگاه مسئول رسیدگی به پرونده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از ریپل، این نهاد مقرراتی را از دسترسی به اطلاعات شخصی مدیران این شرکت منع کرد. این دو اتفاق پیروزی بزرگی برای ریپل به‌حساب می‌آید.

بازار ارزهای دیجیتالی در 22 فروردین

بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 60 هزار و 829 دلار و کمترین قیمت آن 58 هزار و 396 دلار گزارش‌شده است و تغییرات قیمتی این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته منفی، اما در طول یک هفته گذشته مثبت بوده است.

XRP بیشترین تغییرات مثبت در طول 24 ساعت گذشته را به ثبت رساند و قیمت آن 25 درصد بالا رفت و روی 1.41 دلار قرار گرفت. رشد این ارز دیجیتال به خاطر پیروزی‌های شرکت XRP در مقابل کمیته مبادلات بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)  همراه بود. بر این اساس دادگاه درخواست SEC برای دسترسی به حساب‌های مالی شخصی مدیران ریپل که با XRP در ارتباط نیستند را رد کرد.

بیت کوین گولد (BTG) بیشترین رشد قیمتی طی هفت روز گذشته را به ثبت رساند. قیمت این ارز دیجیتال طی یک هفته دو برابر شد و روی 126 دلار قرار گرفت.

بیت کوین، اتریم، باینانس کوین و XRP به ترتیب بیشترین حجم سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده‌اند.

حجم مبادلات تتر در 24 ساعت گذشته از همه ارزهای دیجیتال بیشتر بوده و بیت کوین، XRP و اتریم به ترتیب بعد از آن قرار گرفته‌اند.

WBTC در حال حاضر بالاترین قیمت را در بازار ارزهای دیجیتال دارد. قیمت این ارز دیجیتال در حوالی 59 هزار و 800 دلار و قدری بیشتر از بیت کوین است. ارز دیجیتال Wrapped Bitcoin که با نماد اختصاری WBTC نمایش داده می شود ، مفهوم جدیدی است که می تواند نقدینگی را در سیستم دیفای به اثبات برساند.(دیفای مخفف کلمه Decentralized Finance و به معنای سیستم مالی غیرمتمرکز است، که شامل دارایی‌های دیجیتال، پروتکل‌ها، قرارداد‌های هوشمند و نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین است. با توجه به انعطاف‌پذیری و مقدار پیشرفت و توسعه، اتریم در حال حاضر بهترین گزینه برای پیاده سازی DeFi است. ارز دیجیتال Wrapped Bitcoin قصد دارد بیت کوین را روی بلاکچین اتریم اجرا کند. یکی از کاربردهای این رمزارز در انجام امور مالی غیرمتمرکز است. این ارز دیجیتال به کسانی که رمزارزهایی روی بلاک ‌چین خاصی دارند اجازه می‌دهد کار با دیگر بلاکچین‌ها را نیز تجربه کنند.

این ارز دیجیتال به کسانی که رمزارزهایی روی بلاک ‌چین خاصی دارند اجازه می‌دهد کار با دیگر بلاکچین‌ها را نیز تجربه کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما