کدخبر: ۳۷۶۵۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت جدید ماسک سه لایه پزشکی

اقتصادنیوز : قیمت ماسک سه لایه پزشکی استاندارد مورد تایید سازمان غذا و دارو کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز؛ در جلسه  ستاد لجستیک مقابله با کرونا با حضور رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و معاونین بازرگانی داخلی ، امور صنایع و نمایندگان سازمان غذا و دارو، وزارت کشور و سایر دستگاههای مسئول و نظارتی، نمایندگان واحدهای تولیدی قیمت جدید ماسک سه لایه پزشکی اعلام شد.

بر اساس تصمیم این جلسه با توجه به افزایش حجم تولیدات داخلی و ذخیره سازی های مناسب انجام شده در زمینه تولید انواع ماسک و در راستای حمایت از مصرف کنندگان در شرایط حساس کنونی، حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماسک سه لایه پزشکی استاندارد مورد تایید سازمان غذا و دارو به 10،000ریال کاهش یافت و کلیه مراکز عرضه از جمله داروخانه ها، فروشگاههای زنجیرهای و اینترنتی و ... مکلف به رعایت حداکثر نرخ مصوب تعیین شده است. مضافاً حداکثر نرخ فروش از سوی واحدهای تولیدی به مراکز درمانی و شرکت های پخش نیز 8000 ریال تعیین شد. لذا کلیه واحدهای ذیربط از جمله تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهایی مکلف به رعایت قیمت های مصوب تعیین شده است و در صورت عدم رعایت قیمت های مذکور از سوی هر یک از     عرضه کنندگان نهایی، اقدامات قانونی لازم با واحدهای متخلف و سود جود صورت خواهد پذیرفت و بویژه سهمیه پارچه تولیدکنندگان خاطی نیز قطع می شود.

 قیمت فروش مصرف کننده ماسک در طول سال جاری در دو مرحله از 1500 به 1300 و از 1300 به 1000 تومان توسط دبیرخانه کمیته لجستیک مقابله با کرونا کاهش داده شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند