افزایش سقف تامین مالی پروژه‌ها تا سقف 100 میلیارد ریال

کدخبر: 380889
با تعامل و همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار، سقف تامین مالی پروژه‌ها تا سقف 100 میلیارد ریال از طریق تامین مالی جمعی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شاتا؛ سعید زرندی در جلسه کارگروه تامین مالی با اعلام این مطلب افزود: پیش از این هر پروژه تا سقف 20 میلیارد ریال امکان استفاده از ابزار تامین مالی جمعی را داشت، اما با توجه به افزایش قابل توجه شاخص بهای تولید کننده این رقم با تصمیم فرابورس، به 100 میلیارد ریال برای هر پروژه افزایش یافته است.

وی گفت: در این روش، شرکتها میتوانند پروژه‌های توجیه پذیر خود که به دلیل کمبود منابع اجرا نشده است را با استفاده از جمع آوری سرمایه های خرد مردمی تامین مالی نموده و پروژه به بهره برداری برسد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: با توجه به اهمیت ابزار تامین مالی جمعی در جذب و هدایت سرمایه‌های خرد مردمی به سمت پروژه‌های مولد و ارزش‌آفرین، این موضوع جز اولویت های کاری معاونت قراردارد.

زرندی گفت: چالش‌ها و موانع دستورالعمل تامین مالی جمعی به سازمان بورس و اوراق بهادار منعکس که با تعامل خوب آنان شاهد مصوبات خوبی در این حوزه هستیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: بارها تاکید کردیم که تولید باید به طرف استفاده از ابزارهای نوین مالی حرکت کند و ساختار مالی شرکت ها به این سمت حرکت کند و ماهم به عنوان وزارتخانه باید با تعامل با سایر دستگاهها این مسیر را هموار کنیم.

 

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • کف موقت در بازار فلز گران بهای داخلی

    اقتصاد نیوز: سکه برای آنکه بتواند روند صعودی بگیرد نیاز به عبور از یک مرز قیمتی دارد. مرزی که امروز با آن ملاقات خواهد …

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید