برآورد دقیق نیاز حوزه صنایع پیشرفته

کدخبر: 409562
بر اساس برآوردهای دقیق نیاز حوزه صنایع پیشرفته برای حمایت اعتباری بیش از 7 هزار میلیارد تومان پیش بینی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی صحا؛رضا نقی پور اصل مدیرعامل صحا در نشستی با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران اعلام کرد: حمایت از صنایع پیشرفته افزایش سرمایه صندوق را یکی از اهداف مهم سال 1400 محسوب می شود.

به گفته نقی پور اصل، بر اساس برآوردهای دقیق نیاز حوزه صنایع پیشرفته برای حمایت اعتباری بیش از 7 هزار میلیارد تومان است و امسال سعی داریم با افزایش سرمایه صندوق به عنوان بازوی مالی توسعه فناوری وزارت صمت، بتوانیم مجموعه های بیشتری را به ویژه در حوزه هوافضا مورد حمایت قرار دهیم و در این خصوص انتظار داریم تا وزارت ارتباطات به عنوان یکی از اعضای مجمع، صندوق را حمایت کند.

 مدیرعامل صحا عضویت وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات در مجمع عمومی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته را فرصت مناسبی جهت توسعه همکاری های فی مابین دانست و گفت: با توجه به زمینه های مشترک همکاری بین صحا و زیر مجموعه های وزارت ICT به ویژه سازمان فضایی ایران، در صندوق حمایت از صنایع پیشرفته آمادگی همه گونه همکاری با این وزارتخانه را در چارچوب امضای تفاهمنامه های همکاری یا تشکیل کارگروه های مشترک به ویژه در زمینه حمایت از طرح ها و استارتاپ های حوزه هوا فضا را داریم.

مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات نیز از اقتصاد فضایی به عنوان یک اقتصاد نوظهور و استراتژیک یاد کرد که تا دو دهه آینده رشد بسیار زیادی خواهد داشت.

معاون وزیر ارتباطات گفت؛ با توجه به سیاست های ایران برای توسعه صنایع هوا فضای کشور، صندوق حمایت از صنایع پیشرفته می تواند با تعامل با وزارت ICT  کمک حال بسیاری از استارتاپ ها و مجموعه های دانش بنیان در این حوزه باشد.

رئیس سازمان فضایی ایران  افزود: با توجه به علاقمندی بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در این صنعت و ورود نخبگان در قالب شرکت های دانش بنیان به صنایع هوافضا، این سازمان آمادگی دارد تا با استفاده از توان صحا بخشی از این شرکت ها را جهت حمایت به سمت صندوق حمایت از صنایع پیشرفته سوق دهد. او همچنین از مدیران ضحا جهت بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران دعوت به عمل آورد.

 


 

از دست ندهید
بلیط هواپیما