حرکت تولید کنندگان لوازم خانگی داخلی به سمت پلت فرم داخلی

کدخبر: 413689
اقتصادنیوز : رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان اینکه لوازم خانگی مشمول قیمت‌گذاری تثبیتی نیست گفت: با توجه به اینکه لوازم خانگی جزء کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود تولید کنندگان این حوزه موظف به ثبت اطلاعات در سامانه گارانتی هستند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، پس از نشست با انجمن های لوازم خانگی، گفت: قیمت گذاری لوازم خانگی تابع ضوابطی است که تولیدکنندگان موظف به رعایت آن هستند.

رئیس سازمان حمایت با بیان اینکه واحدهای تولیدی که در سامانه گارانتی عضو نباشند به عنوان قاچاق محسوب میشوند، تصریح کرد: سازمان حمایت در صورت تخلف تولیدکنندگان از ضوابط قیمت گذاری طبق ضوابط قانونی با واحد متخلف برخورد خواهد کرد؛ ما به عنوان حامی مصرف کننده اگر شکایت و اعتراضی از سوی مصرف کننده صورت گرفت از طریق سامانه گارانتی قیمت خود اظهاری شده تولیدکننده را بررسی میکنیم.

به گفته تابش هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها در سازمان حمایت 9عضو دارد که انجمن‌ها را هم شامل میشود و اگر ایرادی به ضوابط وجود داشته باشد میتواند با تعامل با انجمن‌ها نسبت به رفع آن اقدام کند.

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۳۰ خرداد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ هرچند که معاملات اوراق بدهی نسبت به دیروز شاهد کاهش ۶۸ درصدی بود، اما با توجه به جهش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما