قیمت دام زنده در آستانه تاسوعا و عاشورا

کدخبر: 433721
اقتصاد نیوز : رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو بره نر ۵۵ هزار تومان و نرخ هر کیلو دام سنگین ۵۰ تا ۵۲ هزار تومان است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، منصور پوریان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام ایام‌محرم نداریم، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های کرونا و شرایط اقتصادی، تقاضای چندانی از سوی هیات های مذهبی برای خرید دام وجود ندارد.

وی از عرضه گسترده دام در میادین خبر داد و گفت: علی رغم عرضه انبوه دام، هیات های مذهبی و مصرف کنندگان به لحاظ قیمتی از مرغ و گوشت منجمد استفاده می‌کنند.

پوریان با اشاره به مازاد ۶ میلیون راس دام در کشور بیان کرد: گرچه بخشی از دام تولیدی در بهار و تابستان باید مصرف می‌شد، اما همچنان تقاضایی برای خرید بره‌های نر کشتار، نر لاغر و ماده لاغر وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه صنعت دامپروری در رکود به سر می‌برد، گفت: برای خروج صنعت دامپروری از بحران فعلی چاره‌ای جز صادرات محدود وجود ندارد تا فضا برای پروار جدید ایجاد شود.

پوریان ادامه داد: در شرایط فعلی ۱۰ میلیون راس ماده آبستن وجود دارد که در پاییز زایش می‌کند و به عبارت دیگر پایه تولید کشور در بخش پروار سبک در فصل پاییز است.

وی متوسط قیمت هر کیلو بره نر را ۵۵ هزار تومان و دام سنگین را ۵۰ تا ۵۲ هزار تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون قیمت هر کیلو لاشه گوسفندی ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان و لاشه گوساله ۱۰۲ تا ۱۱۰ هزار تومان است.

پوریان درباره آینده بازار دام در ایام تاسوعا و عاشورا تصریح کرد: همه ساله از ۲ هفته قبل از ایام تاسوعا و عاشورا خرید برای دام آغاز می‌شد، اما امسال به دلیل شرایط اقتصادی و محدودیت کرونا تقاضا در بازار پایین است که با این وجود قیمت در بازار نوسان چندانی ندارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما