سخنگوی گمرک ایران تاکید کرد

تعطیلی مرزهای مسافری به سمت عراق؛ مرزهای تجاری باز است

کدخبر: 434019
اقتصادنیوز : مرزهای تجاری کشور با عراق برای تردد کامیون‌های حامل کالا، فعال بوده اما برای تردد مسافر مرزها بسته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از گمرک؛ سیدروح‌الله سخنگوی گمرک ایران گفته است: همه مرزهای مسافری زمینی به سمت عراق بسته است، این محدودیت در رویه مسافری و شامل مرزهای رسمی در دو بخش اقلیم کردستان و بخش عربی عراق  است. امکان تردد مسافران و زوار وجود ندارد.

لطفی تاکید می‌کند: از زمان آغاز فراگیری کووید ۱۹ ممنوعیت برای تردد مسافر با عراق ایجاد شده و صرفاً برای افراد دارای مجوز یا ویزای خاص مانند تجار، طلاب، دیپلمات‌ها، مهندسان و کارگران شاغل در عراق امکان تردد فراهم شده بود، بنابراین امکان تردد برای مسافران و زوار از مسیر زمینی فعلاً فراهم نیست و در هنگام مراجعه به مرز بازگردانده می‌شوند.

سخنگوی گمرک ایران گفته است: در مرز پرویزخان استان کرمانشاه با تصمیم مقامات استانی، از امروز تا اطلاع ثانوی افرادی هم که دارای مجوز تردد هستند، ترددشان ممنوع است پس از هموطنان درخواست می‌شود حتی افراد دارای مجوز به این مرز مراجعه نکنند.

او درباره مرزهای تجاری گفته است: همه مرزهای تجاری کشور با عراق در روزهای آتی باز است و تبادل کالای تجاری صورت می‌گیرد و فقط در مرز مهران استان ایلام روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مرز تجاری تعطیل می‌شود.

لطیفی درباره دلیل اعلام محدودیت در مرز پرویزخان هم گفته: متأسفانه در روزهای گذشته برخی از هموطنان با اخذ مجوز برای سفر به اقلیم کردستان عراق، قصد ورود غیر قانونی به بخش‌های عربی عراق برای شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورا در کربلای معلی را داشتند که به دلیل ورود غیر قانونی دچار مشکلاتی در این کشور شدند که نهایتاً با تصمیم شورای تأمین تا اطلاع ثانوی افراد دارای مجوز نمی‌توانند از این مرز به سمت اقلیم کردستان بروند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما