عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد:

ضرورت اتخاذ تدابیر برای مهار قیمت لوازم خانگی

کدخبر: 436494
اقتصادنیوز : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید نباید بازار لوازم خانگی در اختیار گروه خاصی قرار گیرد و شرایطی فراهم شود که برخی از این وضعیت سوءاستفاده کنند، باید حداقل در شرایط فعلی که قیمتها بالا است با آزاد کردن واردات لوازم خانگی زمینه رقابت محصولات داخلی با همتایان خارجی را فراهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ الهویردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ضرورت افزایش کیفیت لوازم خانگی داخلی، گفت: برای ساماندهی بازار و تامین لوازم خانگی باکیفیت و با قیمت مناسب باید سیاست‌های رقابتی بر این صنعت حاکم شود تا از انحصار بازار جلوگیری شود.

دهقانی افزود: نباید بازار لوازم خانگی در اختیار گروه خاصی قرار گیرد و شرایطی فراهم شود که برخی از این وضعیت سوءاستفاده کنند، باید حداقل در شرایط فعلی که قیمت ها بالا است با آزاد کردن واردات لوازم خانگی زمینه رقابت محصولات داخلی با همتایان خارجی را فراهم کرد.

وی اضافه کرد: می‌توان با اعمال تعرفه بر واردات لوازم خانگی از یک سو از تولید داخل حمایت کرد و افزایش تولید و ارتقا کیفیت را رقم زد و از سوی دیگر در مسیر رضایتمندی مصرف‌کنندگان گام برداشت.

ضرورت استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان  

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه تولیدکنندگان داخلی باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای تولید محصولات باکیفیت استفاده کنند، تصریح کرد: انحصار در هر صنعتی موجب زیان مردم و اُفت کیفیت می‌شود و از پیشرفت جلوگیری خواهد کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: بخشی از مواد مورد نیاز تولید لوازم خانگی وارداتی است، بنابراین افزایش نرخ ارز بر بهای این کالاها اثر گذار است. با کنترل قیمت دلار می‌توان به منطقی شدن قیمت‌ها در بازار امید داشت./

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما