در جلسه کارگروه تنظیم بازار مصوب شد؛

افزایش سقف ارزش واردات تایر سنگین در زمان ثبت سفارش

کدخبر: 451046
بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار، در خصوص تامین لاستیک سنگین از محل واردات مقرر شد سقف ارزش واردات تایر سنگین برای واردکنندگان در زمان ثبت سفارش به میزان 2 برابر میانگین ارزش واردات 2 سال اخیر در نظر گرفته شود.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار مصوب شد تا در راستای رفع موانع پیش روی تامین این کالا از محل واردات، به دلیل کاهش قابل توجه واردات در نیمه نخست سال جاری، سقف ارزش واردات تایر سنگین برای واردکنندگان در زمان ثبت سفارش به میزان 2 برابر میانگین ارزش واردات 2 سال اخیر در نظر گرفته شود و در صورت ترخیص و رفع تعهد گمرکی، سقف ارزش واردات، قابل استفاده مجدد در همان سال باشد و سقف و سابقه واردکنندگان لاستیک سنگین بصورت سیستمی اعمال شود.

از سوی دیگر در خصوص بررسی نحوه بازرسی و نظارت بر بازار کالاهای اساسی و ضروری بر پایه اطلاعات سامانه جامع تجارت، مقرر شد معاونت بازرگانی داخلی دستورالعمل تنظیم بازار با محوریت سامانه جامع تجارت ( شامل جزئیاتی چون نحوه اقدام، کالاهای مشمول، نقش سازمان‌های نظارتی و غیره) را جهت بررسی تهیه کند.
همچنین با توجه به آمادگی زیرساخت‌های فنی و تکمیل بخش قابل توجهی از اطلاعات این سامانه، علاوه بر اقدام فوری در راستای تکمیل اطلاعات سامانه، از آن برای کمک به تنظیم بازار کالاهای اساسی و همچنین شناسایی و پیگیری تخلفات احتمالی استفاده شود.

 بررسی برنامه نحوه اصلاح روش اطلاع‌رسانی قیمت کالا، بررسی بازار لوازم خانگی در کمیته تخصصی مربوطه، بررسی بازار محصولات کشاورزی و رصد و پایش قیمت‌ دیگر کالاهای اساسی از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که در خصوص هر یک تصمیم‌گیری لازم انجام شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما