بالاترین درخواست سرمایه گذاری در ایران به «غنا» رسید

سیستان و بلوچستان؛ صدرنشین جذب سرمایه گذاری

کدخبر: 451492
اقتصادبراساس داده های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نیمه نخست سال جاری پنج استان «سیستان و بلوچستان»، «کرمان»، «زنجان»، «مرکزی» و «آذربایجان شرقی» بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص دادند.نیوز:

به گزارش اقتصادنیوز ؛  پیشروان سرمایه گذاری خارجی در نیمه اول سال معرفی شدند. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت زمان مورد بررسی «غنا» توانست بالاترین درخواست سرمایه گذاری در کشور را به نام خود ثبت کند.

داده های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین بیانگر آن است که در نیمه اول سال جاری شاهد دست به دست شدن عنوان پیشروان سرمایه گذاری در کشور بوده ایم و افغانستان که طی ماههای اخیر همواره عنوان صدرنشین سرمایه گذاری در ایران را به خود اختصاص داده بود، در نیمه نخست سال جاری و با توجه به تحولات این کشور عنوان صدرنشینی را از دست داد و «غنا» به صدر جدول رسید. اما داده های اعلام شده بیانگر آن است که در میان استان هایی که بیشترین سرمایه گذاری خارجی را جذب کرده اند نیز «سیستان و بلوچستان» توانست عنوان صدرنشین را به خود اختصاص دهد.

استان های پیشرو در جذب سرمایه گذاری خارجی

براساس داده های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نیمه نخست سال جاری پنج استان «سیستان و بلوچستان»، «کرمان»، «زنجان»، «مرکزی» و «آذربایجان شرقی» بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص دادند. داده های اعلام شده از مصوبات سرمایه گذاری خارجی در نیمه نخست سال جاری نشان دهنده آن است که 81 درصد از مصوبات سرمایه گذاری خارجی به لحاظ ارزشی به استان «سیستان و بلوچستان» اختصاص یافته است. پس از «سیستان و بلوچستان» استان های «کرمان» با 11 درصد، «زنجان» با 4 درصد و استان های «مرکزی» و «آذربایجان شرقی» نیز با 2 درصد بیشترین سهم از مصوبات سرمایه گذاری خارجی به لحاظ ارزشی را به خود اختصاص داده اند.

استان

 

​کشورهای پیشرو

داده های اعلام شده همچنین حکایت از آن دارد که در مدت زمان مورد بررسی به لحاظ حجم سرمایه گذاری کشورهای «غنا» ، «امارات»، «افغانستان»، «هلند» و «ترکیه» بیشترین سهم از سرمایه گذاری خارجی را به لحاظ حجم به خود اختصاص داده اند.

5 سرمایه ارزش

 

طرح های مصوب در نیمه نخست سال

در گزارش مذکور بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در دوره مورد بررسی در گروه‌های «ساخت مواد و محصولات شیمیایی»، «ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک»، «ساخت فلزات اساسی» و «ساخت ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر» به لحاظ تعداد بیشترین سهم از سرمایه گذاری مصوب را در نیمه اول سال جاری به خود اختصاص داده بودند. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجموع طرح های مصوب برای گروه «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» برابر با 14 طرح بوده و برای «ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک» نیز 10 طرح مصوب شده اند. از سوی دیگر مجموع طرح های مصوب برای گروه «ساخت فلزات اساسی» نیز برابر با 7 و گروه «ساخت ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر» نیز 6 طرح مصوب شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما