سیاست صرفه جویی گاز با سوخت جایگزین از سیمان شروع شد

فوری/فاز دوم قطع گاز از فردا کلید می خورد + سند

کدخبر: ۴۵۴۷۵۱
اقتصادنیوز: افزایش مصرف گاز همزمان با افزایش سرما موجب شد تا استارت مرحله دوم قطع گاز در کشور زده شود.
فوری/فاز دوم قطع گاز از فردا کلید می خورد + سند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران ؛ پس از قطع برق واحدهای تولیدی با هدف پرهیز از خاموشی برق منازل مسکونی در تابستان حال استارت قطع گاز برای تامین مصارف خانگی در زمستان زده شد.

شنبه هفته جاری بود که  نائب رییس انجمن صنفی کارفرمایان سیمان از قطعی گاز چند واحد سیمانی در مناطق شمالی و شمال شرقی کشور از نیمه آبان خبر داده بود. حال پس از گذشته حدود 10 روز از مرحله اول قطع گاز امروز عبدالرضا شیخان دبیر انجمن سیمان در نامه ای به واحدهای تولیدی سیمان از قطع گاز واحدهای دیگر خبر داد. در نامه دبیر انجمن سیمان آمده، براساس اطلاعات دریافتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیسپچینگ ملی گاز، احتمالا گاز کارخانه های تولید سیمان مستقر در استان های قم، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، گلستان، مازنداران، مرکزی، همدان، یزد، ایلام، اصفهان، اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، زنجان و سمنان از فردا 25 آبان 1400 قطع خواهد شد.

براین اساس واحدهای تولیدی سیمان که گاز آنها قطع خواهد شد باید نسبت به استفاده از سوخت جایگزین اقدام کنند. در حال حاضر  واحد‌های سیمانی که در مناطق شمالی و شمال شرقی کشور قرار دارند، با توجه به قطع گاز با سوخت مازوت در حال فعالیت هستند.

سیاست قطع گاز صنایع  همزمان با کاهش دمای هوا ، افزایش مصرف و تامین نیازخانگی در ادامه سیاست قطع برق با همین دلیل در تابستان امسال است. قطعی برق تولید سیمان در بسیاری از واحدها را متوقف کرد و توقف فعالیت واحدها، تولید سیمان در تابستان را حدود 2 درصد کاهش داد. بررسی گزارش های مالی نشان داد در تابستان با تسری سیاست قطع برق صادرات این واحدها نیز کم شده است. بنابراین اگر قطع گاز  به صنایع دیگر نیز برسد این اتفاق ممکن است تکرار شود.

سیمان اقتصاد

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام ریزش سنگینی را ثبت کردند. هراس از درگیری نظامی میان ایران و…

    کارگزاری مفید