خبر خوش درباره قیمت مرغ

کدخبر: ۵۷۸۰۰۲
قیمت مصوب هر کیلوگرم هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای تولیدی ۵۲ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف‌کنندگان ۷۳ هزار تومان تعیین شده است.
خبر خوش درباره قیمت مرغ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «محمدعلی کمالی» در خصوص وضعیت بازار مرغ و تداوم گران‌فروشی این محصول در بازار افزود: مرغ مورد نیاز کشور تامین است و کمبودی در این زمینه نداریم به طوری که مرغ گرم و مرغ منجمد در بازار عرضه می‌شود.

عکس پربازدید از فرح پهلوی در جشن عروسی ولیعهد اردن

تصاویر این دختر بر بیلبوردهای تهران پربازدید شد

فوری/ آرش میراسماعیلی برکنار شد

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، علت گرانی گوشت مرغ را در بازار همچنان بالا بودن نرخ جوجه یکروزه توسط برخی شرکت‌ها ناشی از رفتار هیجانی تولیدکنندگان مرغ گوشتی دانست و اظهار داشت: هنوز آثار حذف گله‌های مادر و تولکی که در ماهای پایانی سال گذشته رخ داد، دیده می‌شود.

 

کاهش قیمت جوجه یکروزه با افزایش تولید

 

وی تصریح کرد: کماکان قیمت جوجه یکروزه به خصوص سویه‌های وارداتی با نرخ‌های ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که این امر مشکل اصلی واحدهای تولیدی پرورش مرغ گوشتی استT البته دولت برای حمایت از تولیدکننده مرغ گوشتی و مصرف‌کننده مجوز واردات تخم مرغ نطفه‌دار را صادر کرد و اکنون تخم‌مرغ‌های نطفه‌دار وارداتی در دستگاه‌ها قرار دارند که با افزایش تولید جوجه یکروزه قیمت‌ها روند کاهشی به خود می‌گیرد.

عراق ورود ۹ کالای ایرانی را ممنوع کرد/ ماجرا چیست؟

کمالی گفت: طبق گزارش‌های موجود، مجوز واردات حدود ۲۰ میلیون تخم مرغ نطفه‌دار صادر شده که بخشی وارد شده و بخشی دیگر نیز وارد کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای تولیدی به طور میانگین بین ۵۹ تا ۶۰ هزار تومان است البته در برخی استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان و خوزستان ممکن است بیش از ۶۰ هزار تومان نیز به فروش برسد که با اقدامات دولت و بخش خصوصی و تشدید نظارت‌ها این نرخ کاهش می‌یابد.

قیمت مصوب گوشت مرغ، مناسب است

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ادامه داد: قیمت مصوب هر کیلوگرم هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای تولیدی ۵۲ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف‌کنندگان ۷۳ هزار تومان تعیین شده است که نرخ مناسبی است و باید تولیدکنندگان و بازار از این قیمت تبعیت کنند.

کمالی با بیان اینکه پس از هر گرانی یا ارزانی محصولی متعادل شدن بازار زمان بر است تصریح کرد: در اردیبهشت ماه بیش از ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی صورت گرفته است که با ورود آن به بازار ترمز گرانی کشیده و قیمت‌ها متعادل می‌شود.

وی گفت: برای خردادماه نیز ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده که بیش از نیاز داخلی است؛ بنابراین طی توافقی قرار است ۱۰ میلیون قطعه مازاد صادر و یا توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خریداری شود.

اکنون قیمت گوشت مرغ توسط برخی واحدهای عمده فروشی و خرده فروشی با نرخ مصوب ۷۳ هزار تومان به فروش می‌رسد و برخی خرده فروشی‌ها نیز این محصول را کیلویی بین ۸۵ تا ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند که این اقدام آنها گران‌فروشی محسوب می‌شود.

 

تیتر یک
  • سیاست یک بام و دو هوای پکن

    اقتصادنیوز: شی جینگ پینگ بیش از هر زمان دیگر براصل حاکمیت ارضی تاکید داشت، اما با آغاز جنگ اوکراین، رویکرد رهبری پکن و…

از دست ندهید
کارگزاری مفید