رشد ۸۷ درصدی ترانزیت کالا در کشور/آمار دادوستد کالا در سال جاری

کدخبر: ۶۵۳۲۳۷
اقتصادنیوز: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در ۲ ماهه امسال رشد ۸۷ درصدی را در ترانزیت کالا در پایانه‌های مرزی کشور شاهد بودیم.
رشد ۸۷ درصدی ترانزیت کالا در کشور/آمار دادوستد کالا در سال جاری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، داریوش امانی عصر امروز در جریان بازدید از پایانه مرزی بیله‌سوار اظهار داشت: پایانه مرزی بیله‌سوار جز هفت پایانه مرزی فعال و نقش‌آفرین در توسعه صادرات کشور است و ما افزایش ترانزیت کالا را از این پایانه مرزی شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: در کنار ترانزیت کالا، از پایانه‌های مرزی برای تسهیل واردات و صادرات و ارائه خدمات بیشتر به تجار استفاده می‌شود و ما در تعامل با کشور جمهوری آذربایجان از ظرفیت پایانه مرزی بیله‌سوار بهترین بهره را می‌بریم.

مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان اردبیل گفت: در 2 ماه امسال در کشور 78 درصد رشد را در ترانزیت کالا شاهد بودیم که این شرایط تا پایان سال قطعا رشد جهشی به خود می‌گیرد.

امانی افزود: در همین پایانه مرزی بیله‌سوار رشد 24 درصدی را در ترانزیت کالا شاهد هستیم و این پایانه مرزی جز پایانه‌های فعال و پیشرو کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سال‌جاری پیش‌بینی می‌کنیم بالغ بر 16 میلیون تن کالا از طریق پایانه‌های مرزی داد و ستد شده و امکان جابجایی این میزان کالا فراهم آید.

مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان اردبیل به پل تخریبی انجیرلو بر اثر جاری شدن سیل در سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: همکاران ما در سریعترین زمان با جایگزینی پل موقت آهنی سعی کردند تا امکان تردد را فراهم کنند.

امانی اضافه کرد: احداث پل از سال گذشته شروع شده و تا سه ماه آینده شاهد تکمیل و بهره‌برداری از پل انجیرلوی بیله‌سوار خواهیم بود.

وی بیان کرد: در کنار احداث این پل، همکاران ما سعی می‌کنند تا عملیات روکش آسفالت و بهسازی محور مواصلاتی و ترانزیتی بیله‌سوار – گرمی را انجام داده و به افزایش ظرفیت ترانزیت کالا و خدمات کمک کنند.

مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان اردبیل یادآور شد: تمام تلاش ما بر این است تا در سال‌جاری شرایطی را مهیا کنیم تا افزایش چشمگیری را در مبادلات مرزی و ترانزیت کالا رقم بخورد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی