کدخبر: ۳۵۲۴۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ایران خودرو لوگوی سمند را تغییر داد

اقتصادنیوز :‌ شرکت ایران خودرو در اقدامی تازه، از نام و نشان ایرانی بر روی سمند، به عنوان پرتیراژترین محصول خود استفاده کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از«قطعه نیوز»، این تصمیم مدت‌ها قبل توسط مدیران ارشد این خودروساز گرفته شده بود و قرار است در فاز بعدی بر روی همه محصولات ملی از جمله خانواده رانا، دنا، پروژهk132 و… که لوگوی تجاری ایران خودرو بر روی آنها نصب می‌شد، استفاده شود.

لوگوی جدید دناپلاس با حروف فارسی

مشابه همین اقدام در سال ۱۳۹۵ در شرکت سایپا و همزمان با عرضه خودرو ساینا صورت گرفت.حال با وجود اینکه ایران خودرو به تازگی این اقدام فرهنگی را عملیاتی کرده، موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که چرا این اقدام پس از گذشت دو دهه از تولید این محصول انجام می‌شود.

سبک معمول و قدیمی سمند با حروف انگلیسی

لوگوی قبلی سمند با حروف انگلیسی و لوگوی جدید با حروف و خط فارسی طراحی شده است. طراحی تایپوگرافی لوگوی سمند نیز، در سال ۱۳۸۱ توسط حسین زریاب انجام گرفته و در حال حاضر بر روی سمندهای تولیدی جدید که به مشتریان تحویل داده می شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی مجدد و معرفی لوگوی جدید محصولات و یا حتی شرکت‌ها، اقدامی است که به طور رایج و معمول توسط خودروسازان بین‌المللی انجام می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
437 نفر این پست را پسندیده اند