کدخبر: ۳۵۳۵۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جهش قیمت ها در خانواده تیبا و ۲۰۶

قیمت ها در بازار خودرو قد کشید/کدام خودروها کمیاب شد؟

اقتصادنیوز : قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان داخلی و همچنین محصولاتی که به نوعی کف قیمتی بازار خودرو را تشکیل می‌دهند در قیاس با هفته گذشته افزایش نسبی یافته‌اند.

محمد صالحی: قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان داخلی و همچنین محصولاتی که به نوعی کف قیمتی بازار را تشکیل می دهند در هفته جاری در قیاس با هفته گذشته بررسی کردیم.

بنا به گزارش اقتصادنیوز، خانواده پراید با دو مدل صندوقدار 132، 131 و یک مدل هاچ بک یعنی پراید 111 سال هاست کف قیمتی را در بازار به خود اختصاص داده است.

12

پراید 132 صفر کیلومتر کمیاب شد

با توجه به توقف تولید این خانواده این روزها پراید 132 صفر کیلومتر در بازار کمیاب شده بنابراین نمی توان قیمت مشخصی برای این عضو خانواده پراید اعلام کرد.

اما دو عضو دیگر خانواده پراید در بازار موجود هستند.  پراید 131 در قیاس با هفته گذشته تغییر قیمتی نداشته و با همان قیمت 81 میلیون تومان در دسترس خریداران بوده است.

افزایش قیمت 2 میلیونی پراید 111

اما پراید 111 افزایش قیمت 2 میلیون تومانی را به خود دیده است. قیمت محصول هاچ بک خانواده پراید از 91 میلیون تومان به قیمت 93 میلیون تومان رسیده است.

پراید

رشد قیمت ها در خانواده تیبا

با خروج خانواده پراید از خط تولید، خانواده تیبا به عنوان ارزان ترین خودروی بازار شناخته می شوند. 

خانواده تیبا با دو محصول تیبا صندوقدار و تیبا 2 ( هاچ بک) در بازار حضور دارند. این خانواده رشد قیمتی در محدوده 3 میلیون تومانی را تجربه کرده است.

تیبا صندوقدار از قیمت 93 میلیون تومانی در هفته گذشته به قیمت 96 میلیون تومان رسید. تیبا 2 اندکی بیشتر از مدل صندوقدار رشد قیمتی داشت. مدل هاچ بک تیبا این هفته با قیمت 107 میلیون و 500 هزار تومان داد و ستد شد در حالی که قیمت اعلام شده برای این خودرو طی هفته گذشته 104 میلیون تومان بود.

خبری از ساینای گیربکس اتومات صفر کیلومتر نیست

ساینا محصول خودروسازی سایپا است. این خودروساز حساب ویژه برای ایجاد تنوع در سبد محصولاتی خود روی این خودرو باز کرده اند.

سایپایی ها قرار است مدل S این خودرو تا چندی دیگر روانه بازار کنند. در حال حاضر تنها مدل EX در بازار موجود است و دیگر خبری از ساینا صفر کیلومتر با گیربکس اتوماتیک در بازار نیست.

ساینا EX نیز همانند تیبا صندوقدار رشد 3 میلیون تومانی داشته است. قیمت این خودرو از 105 میلیون تومان به 108 میلیون تومان در بازار رسید.

رشد چشمگیر قیمت خودرو 206

سری هم به بازار خانواده 206 بزنیم. این خانواده با دو مدل هاچ بک یعنی تیپ 2 و تیپ 5 و همچنین یک مدل سدان (صندوقدار) در بازار حضور دارد.

خانواده 206 عنوان پرتیراژترین خودروی تولیدی در ایران خودرو را به خود اختصاص داده است. بررسی ها نشان می دهد رشد قیمتی این خانواده در محدوده 8 تا 13 میلیون تومانی بوده است.

Peugeot-206-VS-Saipa-111

پژو 206 تیپ دو با رشد 8 میلیون تومانی این هفته به قیمت 163 میلیون تومان رسید. دیگر عضو این خانواده پژو 206 تیپ 5 که گران ترین محصول این خانواده است با رشد 12 میلیون تومانی 197 میلیون تومان قیمت خورد.

پژو 206 صندوقدار یا همان مدل V8 نیز در این هفته 13 میلیون به قیمت هفته گذشته خود اضافه کرد و با قیمت 191 میلیون تومان در بازار حضور دارد. 

 

این مطلب برایم مفید است
190 نفر این پست را پسندیده اند