کدخبر: ۳۶۵۶۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آبونمانی شدن خدمات برای خودروهای لاکچری

شرکت خودروسازی آلمانی آئودی روندی را آغاز کرده که خیلی هم به ذائقه مشتریان خوش نمی آید.

به گزارش اقتصادنیوز؛ گرفتن حق اشتراک ماهانه یا آبونمان به خاطر آپشن ها در صنعت خودرو در حال باب شدن  است. راه را اول تسلا باز کرد و حالا خیلی از خودروسازان لوکس و لاکچری مثل ب ام و و کادیلاک سوار این قطار شدند. صندلی گرمایی ب ام و یک دوره زمانی دارد و کادیلاک هم برای سوپر کروز –که امکان برداشتن دست ها از روی فرمان را ممکن می کند-خود آبونمان تعیین کرده است.

آئودی نام این روند جدید را «کارکردهای مبتنی بر تقاضا»  "functions on demand" گذاشته و شاید نام جدیدی روی این خدمات گذاشته اما ایده همان است. به بیان ساده اگر مشتری خواهان آپشن ها و ویژگی های بیشتری است باید پول بیشتری بپردازد. برای مثال آئودی برای دو مدل خودروی برقی ایی-تران عادی E-Tron و اسپورت بک چراغ ال ایی دی قابل ارتقا در نظر گرفته و به مشتریان خود می گوید هر وقت خواستید می توانید اشتراک ماهیانه آن را بپردازید تا از امکان استفاده از نورافشانی خودکار این سیستم برخوردار شوید. برای آن که دام پهن کند هم یک دوره امتحان هم گذاشته تا مشتری به مزایای و موهبت های آن آشنا شود و دیگر نتواند از خیر آن بگذرد. البته این زمان بعد از شش ماه منقضی می شود و نیاز به تمدید آبونمان دارد. پورتال myAudi امکان فعال سازی اشتراک را فراهم می کند. اگر مالک این خودرو قصد فروش داشته باشد، مشتری جدید باید به نام خود اشتراک بگیرد. در حال حاضر این سیستم اشتراک ماهیانه در آلمان و نروژ فعال شده و به زودی به بازارهای دیگر هم سرایت می کند.

سایپانیوز در گزارش خود بر این نکته اشاره کرده است که برای فعال شدن این روند، آئودی یک سیستم پرداختی راه اندازی کرده و نام آن را آئودی پی یا AudiPay گذاشته است. مشتریان می توانند با استفاده از اطلاعات کارت اعتباری خود از خدمات این سیستم استفاده کنند. به احتمال زیاد به تدریج خدمات پرداخت عمومی مثل PayPal‌ هم در این سیستم فعال خواهد شد. پرداخت آئودی در 20 کشور اروپایی در دسترس است. قرار بر این است که سیستم آبونمان ماهیانه در خودروهای آئودی های A4، A5، A6، A7، Q5، Q7 و A8‌ هم فعال شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند