ترخیص 2.5 میلیون حلقه لاستیک سنگین از گمرک

کدخبر: 380432
ناظر گمرکات استان هرمزگان از ترخیص 2.5 میلیون حلقه لاستیک باری و سنگین از گمرکات استان خبر داد و اعلام کرد، 4 هزار تن دیگر از این کالا در جریان ترخیص قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ علیرضا اکبرپور  با اشاره به وضعیت ترخیص لاستیک باری و سنگین از گمرکات استان هرمزگان اظهارداشت: از فروردین امسال تا تا ۲۸ آذر ماه سال ۹۹ بالغ بر ۲ میلیون و ۵۳۷ هزار حلقه لاستیک باری و سنگین معادل ۹۳ هزار ۵۳۷ تن از گمرکات این استان ترخیص شده است.

ناظر گمرکات استان هرمزگان تصریح کرد: در ۴۰ روز اخیر بیش از ۲۰ هزار تن لاستیک سنگین و باری با انجام تشریفات گمرکی به بازار توزیع و مصرف رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه سهم سایر لاستیک ها اعم و سبک و غیره نیز ۲۱۸ تن بوده است، بیان داشت: ۱۹۵ تن لاستیک از اول فروردین تا ۱۸ آبان ماه و مابقی آن از ۱۸ آبان تا ۲۸ آذرماه ترخیص شد.

ناظر گمرکات استان هرمزگان در مورد لاستیک‌هایی که در جریان انجام تشریفات گمرکی هستند، یادآور شد: از اول فروردین امسال تا ۱۸ آبان ماه سال جاری اظهارنامه بیش از ۹۳ هزار حلقه لاستیک باری و سنگین در جریان اخذ مجوزهای لازم برای ترخیص از گمرک هستند که  ۳۱۰ تن آن مربوط به ۸ ماه گذشته و مابقی نیز در ۴۰ روز اخیر به جریان افتاده است.

اکبرپور ادامه داد: در مجموع حدود ۴ هزار تن لاستیک باری و سنگین جدید نیز به صنعت حمل و نقل می‌گیرد تا در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

source: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳ بهمن

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید